15 gudrių psichologinių triukų, kuriuos naudinga žinoti kiekvienam

1. Kai juokiasi žmonių grupė, kiekvienas instinktyviai žvelgią į tą, kuriam labiausiai simpatizuoja, arba į tą asmenį, su kuriuo norėtų suartėti.

2. Jeigu nervinatės prieš atsakingą darbą, reikalaujantį ypatingo susikaupimo, pasinaudokite kramtomąja guma arba valgykite ką nors. Kramtydami galėsite nusiraminti, kadangi valgymas pasąmonei asocijuojasi su saugumo pojūčiu, nes paprastai kai valgome, jaučiamės saugūs.

3. Kai ant jūsų kažkas pyksta ar rėkia, likite ramus. Galbūt tuo dar labiau įsiutinsite priešininką, bet po to šis žmogus pajus stiprų kaltės jausmą dėl savo netinkamo elgesio.

4. Jeigu pašnekovo atsakymas jums nepatinka ar jaučiate, kad jis nėra nuoširdus arba pernelyg išsisukinėja, neklauskite antrą kartą. Tik pažvelkite atidžiai pašnekovui į akis. Jis greičiausiai supras, kad duotas atsakymas nepatenkino pašnekovo, tada jis bus priverstas pratęsti pokalbį.

5. Veido išraiška. Ne tik emocijos veikia mimiką, bet ir mimika – emocijas. Atgalinis ryšys veikia praktiškai be gedimų, taigi, jei norite pasijusti laimingi, plačiau ir dažniau šypsokitės. Netrukus imsite šypsotis visai nuoširdžiai.

6. Geriau nevartokite kalboje ir laiškuose… Kur tik įmanoma, stenkitės nepradėti sakinių žodžiais: „Aš manau…“, „Man atrodo…“ Tai yra savaime suprantama iš jūsų kalbos, bet pašnekovui be reikalo įteigiate, kad nepasitikite savimi.

7. Prieš svarbų interviu, pokalbį ar  pasitarimą įsivaizduokite, kad pašnekovas yra jūsų senas draugas. Nuo mūsų pačių beveik visuomet priklauso, kaip suvokti situaciją. Taip pasijusite laisviau ir mažiau jaudinsitės.

8. Jeigu išmoksite reikšti daugiau džiaugsmo dėl susitikimo su žmogumi, tai po kurio laiko pradėsite džiaugtis kiekvieną kartą, kai jį pamatysite. (Beje, šunys nuolat taip daro su žmonėmis).

9. Žmonės bus linkę leistis į mažesnius kompromisus, jeigu prieš tai mums nusileido.

10. Nemažai naudingos informacijos galima sužinoti iš fiziologinės streso išraiškos, kuri daug kuo panaši į džiaugsmingo susijaudinimo simptomus: pasunkėjęs kvėpavimas, padažnėję pulsas ir pan. Jeigu pavyks pažvelgti į stresinę situaciją kaip į iššūkį, neigiamas streso efektas sumažės.

11. Daugeliui iš mūsų teko dalyvauti susirinkimuose, situacijoje, kai buvo pagrindo sulaukti kritikos savo atžvilgiu. Dažniausiai žmonės  neatskiria paprasto pasitikėjimo savimi nuo to, kad jūs iš tikrųjų nusimanote apie reikalą. Jeigu visa savo išvaizda parodysite, kad esate įsitikinę savo veiksmais, žmonės bus nusiteikę palankiai.

12. Dauguma žmonių neatskiria puikumo nuo pasitikėjimo savimi. Jei išmoksite savo išvaizda pademonstruoti pasitikėjimą, tai galėsite pritraukti prie savęs daugiau žmonių.

13. Geras patarimas dirbantiems aptarnavimo sektoriuje: jeigu jums tenka daug dirbti su žmonėmis, pasikabinkite už nugaros veidrodį. Dauguma klientų ims elgtis mandagiau – juk niekas nenorės matyti savęs pikto ir susierzinusio.

14. Puikus triukas – pabandykite susipažinę su žmogumi atkreipti dėmesį į jo akių spalvą. Žvilgsnių kontaktas padidins tikimybę pajusti abipusę simpatiją.

15. Pirmą pasimatymą geriausia surengti tokioje vietoje, kur galėtumėte patirti daugiau teigiamų emocijų. Vėliau jūs asocijuositės pašnekovui su maloniais įspūdžiais.Naujienos iš interneto

One thought on “15 gudrių psichologinių triukų, kuriuos naudinga žinoti kiekvienam”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *