4 pratimai, padedantys įveikti nežinomybės baimę

Originalas

Kiekvienam žmogui pažįstama didesnė ar mažesnė nežinomybės baimė. Bijome, kad gali įvykti kažkas, kas mums labai nepatiktų. Ši baimė net turi savo mokslinį pavadinimą –agnosofobija.

Šiuolaikinis pasaulis labai greitai keičiasi. Vos spėja žmogus prisitaikyti prie naujų aplinkybių ir vėl prasideda permainos. Nežinomybė daug kam asocijuojasi su pavojais ir sukelia nerimą, kuris gali pasireikšti ir fiziniais simptomais: galvos svaigimu, pykinimu, virškinimo sutrikimais, nemiga.

Siūloma išbandyti 4 pratimus, kurie padės nugalėti nežinomybės baimę.

1 pratimas

Šis pratimas gali padėti įprasti ramiai reaguoti į bet kokias gyvenimo permainas ir ieškoti teigiamų kiekvienos situacijos pusių.

Laisvą dieną išeikite pasivaikščioti nežinomu maršrutu, pasiėmę bloknotą ir fotoaparatą. Jūsų užduotis – parašyti reportažą apie naują vietovę. Užfiksuokite kiekvieną smulkmeną, kurią pastebėsite savo žygio metu. Užeikite į kavinę, jeigu pasitaikys pakeliui, paragaukite naujų patiekalų. Ištyrinėkite aplinką. Nufotografuokite įdomybes ir, parėję namo, aprašykite savo įspūdžius. Kiekvienoje vietoje galima pastebėti įdomių dalykų.

2 pratimas

Šis pratimas skatina pamėgti visas naujoves. Jis padeda suprasti, kad naujovės gali tapti netikėtai malonios. Veikimo planas:

1. Išvakarėse sudarykite būsimos dienos planą. Viskas turi būti aprašyta iki menkiausių smulkmenų, pavyzdžiui, iš ko bus sudaryti pusryčiai, kokia tvarka vyks pasiruošimas į darbą, kelionė ir t. t.

2. Iš ryto stenkitės daryti viską priešingai ir stebėkite, kokių emocijų kyla.

Toks pratimas padeda suprasti, kad naujovės gali suteikti daug naujų ir malonių pojūčių bei įspūdžių.

3 pratimas

Dažniausiai baimė kyla tada, kai žmogus nesugeba savarankiškai visko kontroliuoti. Dėl to, kad žmogus negali pasikliauti kuo nors, jam kyla nerimo ir nepasitikėjimo jausmas.

Šis pratimas skatina pasitikėjimą. Tam reikės surasti žmogų, kuris kelia pasitikėjimo jausmą. Jo užduotis bus tapti jūsų vedliu visai dienai. Jo pareigos bus tokios:

1. Sudaryti jums kitos dienos dienotvarkę, kurioje būtinai turi būti naujas punktas.

2. Kontroliuoti, kaip laikomasi plano.

Tokiu būdu išmokstama tikėti, kad viskas baigsis geruoju susipažįstant su nauju asmeniu, pasitikėti pasauliu ir kitais žmonėmis, nustojama bijoti nežinomybės.

4 pratimas

Dar vienas būdas kovoti su nežinomybės baime – logiška visų galimų išeities variantų analizė. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai tik pagilins baimės jausmą, tačiau praktiškai to nebus.

Kai žmogus aiškiai įsivaizduoja visas galimas pasekmes, jos nebebūna nenumatomos, todėl nežinomybės baimė praeina. Dažniausiai nežinomybės baimė nebūna pagrįsta logiškais argumentais, todėl visų galimų nuostolių ir nemalonumų suvokimas padeda suprasti, kad pasekmės negali būti katastrofiškos. Tokiu atveju reikėtų dar atsakyti sau į klausimą, kas būtų blogiau: ar patirti nesėkmę dėl klaidingo sprendimo, ar nepasiekti tikslų dėl savo pasyvumo?

4 elgesio taisyklės kovojant su agnosofobija

1. Čia ir dabar. Svarbu būti dabarties momente, o ne kapstytis praeityje ar ateityje. Kelis kartus per dieną sustokite ir sąmoningai atkreipkite dėmesį į tai, kas vyksta tą akimirką aplink jus ir su jumis.

2. Kasdieniai užrašai. Stenkitės kasdien užrašyti svarbiausius įvykius. Tai padės suvaldyti mintis ir suteiks užbaigtumo jausmą.

3. Artimi žmonės. Patartina stengtis dažniau bendrauti su artimaisiais ir draugais. Tokie susitikimai padeda atsikratyti streso ir suteikia teigiamos energijos.

4. Planavimas. Sudarant dienotvarkę svarbu teisingai išskirti prioritetus. Nereikia prisiimti per didelio skaičiaus sunkiai įgyvendinamų užduočių. Dėl to gali kilti neigiamų pasekmių.

Svarbu stiprinti savivertę. Kai žmogus tiki savo jėgomis, jam lengviau būna įveikti bet kokią baimę ir siekti pergalių.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *