5 mitai apie vyrus, kurie trukdo moterims sukurti darnius santykius

Originalas

Įprasta manyti, kad vyrai – stiprūs, o moterys – gražios. Kaip kitaip?! Deja, tai yra stereotipai, kuriuos būtina griauti, nes jie tik trukdo žmonėms kurti tvirtus santykius.

Pirmas mitas: vyras – maitintojas

Jokio realaus pagrindo šiam mitui nėra. Net senovės laikais didžiąją maisto dalį gaudavo ne vyrai, su basliais vaikęsi bizonus, o moterys, rinkusios augalus ir medžiojusios smulkius gyvūnus. Situacija nepasikeitė ir žemdirbystės laikais: laukus apdirbdavo moterys.

Nepaisant to, tvirtinimas, kad būtent vyras maitina šeimą, skamba ir šiandien. Kiek jau yra milijonierių, kurie gali išlaikyti šeimą? Vidutinis darbuotojas iš savo atlyginimo vienas nesugebėtų išmaitinti žmonos, vaikų, mokėti vis didėjančių komunalinių mokesčių. 90 proc. šeimų negali išsilaikyti iš vieno atlyginimo – turi dirbti ir moteris.

Antras mitas: vyrams reikia silpnos moters

Visuose straipsniuose apie tai, kaip patikti vyrui, moteriai siūloma būti silpnai, dažnai prašyti jo pagalbos ir patarimo, dėkoti su susižavėjimu, kai jis užneša krepšelį su duona į trečią aukštą.

Iš tikrųjų stipriajai lyčiai visai nereikia silpnų moterų. Kai moteris nusilpsta (pavyzdžiui, sunkiai suserga), dauguma jų paprasčiausiai pabėga. Vyrai svajoja apie paklusnią moterį. Jie nori, kad moteris juos gerbtų ir bijotų.

Apie silpnumą, kuris puošia moterį, vyrai kalba tik dėl vienos priežasties: vargu ar kuri moteris supratingai reaguotų į reikalavimą būti paklusniai, todėl jis ir dangstomas tariamu moters trapumu, kuris iš tikrųjų niekam nereikalingas.

Trečias mitas: vyrams reikia tik sekso

Viena mergina atliko eksperimentą socialiniuose tinkluose: visiems vyrams, kurie jai siūlė užsiimti seksu, atsakydavo „taip“ ir klausdavo, kur ir kada atvykti. Iš kelių dešimčių, siuntinėjusių jai erotinius laiškus, atsirado tik vienas, kuris atsiuntė adresą, tik nežinia, ar savo. Visi iškart atsitraukė, siūlė iš pradžių pabendrauti, apsikeisti fotografijomis.

Paaiškėjo, kad vyrai ne taip smarkiai skiriasi nuo moterų, kaip įprasta manyti. Jiems labai malonu galvoti, kad yra geidžiami, bet kai reikia pereiti nuo žodžių prie darbų, sunerimsta, praranda pasitikėjimą savimi, baiminasi nesėkmės.

Visuomenė verčia vyrus vaidinti patinus, kurie gali santykiauti su viskuo, kas juda. Iš tikrųjų mėgstamas vyrų užsiėmimas – aptarti su draugais savo tariamus ar tikrus žygdarbius. To jiems užtenka, kad galėtų fantazuoti apie savo populiarumą ir įsivaizduoti, kad kiekviena jo užsigeistų, tik jam ne kiekviena tinka.

Ketvirtas mitas: vyrai nenori rimtų santykių

Manoma, kad kiekvienas vyras svajoja apie niekuo neįpareigojančius santykius. Užtenka susitikti, praleisti kartu naktį ir išsivaikščioti, paskui vėl galima paskambinti ir susitikti. Savotiška seksualinė bičiulystė. Problema ta, kad vyrai nepasako, jog visi tie „niekuo neįpareigojantys“ galioja tik jiems.

Moteris turi nieko nereikalauti, tačiau atsiduoti turi visiškai: laukti, tikėtis, neturėti kitų meilužių, prisitaikyti prie vyro grafiko, tyliai žavėtis juo, nesitikėdama nieko gauti mainais.

Kai vaikinas sutinka meilužę su „vyrišku“ požiūriu į gyvenimą, jis ne džiaugiasi, o nuoširdžiai piktinasi. Kaip tai – šiandien ji su juo, o rytoj – su kitais? Ką tai reiškia „apsigalvojo ir neatvažiuos, nori televizorių pažiūrėti“? Jo savivertę nuolat smukdys mintis apie tą kitą, su kuriuo mergina jį visą laiką lygins. Ir nerimti santykiai vyrui pasidaro anaiptol ne tokie patrauklūs, kaip atrodė iš pradžių.

Penktas mitas: iš vyro viską galima gauti meilikaujant ir giriant jį

Bet kuri moteris žino, kad reikalauti kažko iš vyro – pavojinga. Jis gali ją mesti, išsiskirti, palikti vaikus. Vyrai – tokios būtybės, kurios nustoja suprasti žmonių kalbą, kai bandoma su jais susitarti, todėl paveikti juos reikia manipuliacijomis ir gudrybėmis.

Išnešei šiukšles? Tu – mano didvyris! Pasivaikščiojai sykį per savaitę su vaiku? Metų tėvas! Paaukštino darbe? Tau liko du žingsniai iki turtingiausių pasaulio žmonių dešimtuko, aš tavimi didžiuojuosi!

Visa tai yra grandiozinis melas, kurio tikslas – perkelti atsakomybę už vyro gyvenimą moteriai. Blogas tėvas? Motina kalta, neįskiepijo jam meilės vaikui. Mažai uždirba? Žmona neįkvepia. Nepadeda namuose? Tikriausiai seksas su žmona nuobodus, o pati ji išstorėjo. Iš tikrųjų pataikavimas ir komplimentai yra neveiksmingi. Versle, kur vyrai turi reikalų su vyrais, sudaromos sutartys, o ne giriami partneriai už žodžio laikymąsi.

Nėra nieko geresnio santykiams už paprastus ir aiškius susitarimus. Malonu girdėti, kad kažkas tiki tavimi, bet tai tik padeda ir palaiko, bet nėra svarbiausia varomoji jėga kelyje į sėkmę.

Vyras išneša šiukšles ne todėl, kad tiki, jog tai yra supermeno užsiėmimas, o todėl, kad supranta, jog yra buitinių įsipareigojimų, kuriuos turi vykdyti. Jeigu jis nuspręs, kad tai – ne jo reikalas, tai moteris gali kurti jam odes, bet vis tiek teks tą darbą atlikti pačiai. Galbūt poetams ir rašytojams reikalingos mūzos, bet grindims plauti jos tikrai nebūtinos.

Nepaisant to, stereotipai laikosi ir toliau: iš inercijos arba todėl, kad yra naudingi vyrams. Pavyzdžiui, apeliuodamas į tai, kad maitintojas yra jis, gali paimti į rankas šeimos valdžios vairą. Kai vyras nenori skirtis su savo mitiniais vaidmenimis, moteris gali padaryti tai už jį. Paprastai užtenka apsidairyti aplinkui ir paaiškėja, kad medžiotojai seniai išmirę, o Donžuanas – tik literatūrinis personažas. Gerokai lengviau bus gyventi realiame pasaulyje, o ne išgalvotame.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *