Naudingi skalbimo triukai

Kodėl megztinį reikia suvynioti į rankšluostį ir šildyti drabužius plaukų džiovintuvu: naudingi skalbimo triukai

Atrodytų, kas gali būti sudėtinga skalbiant, juk yra skalbimo mašina, kuri viską padaro pati. Tačiau neužtenka tiesiog sudėti daiktus į būgną: svarbu pasirinkti tinkamą režimą, pagalvoti, kuo šalinti dėmes, su kuriomis nesusidoroja milteliai, žinoti, kaip džiovinti drabužius, kad jie nesideformuotų. Dalinamės keliais patarimais, kad skalbti būtų lengva ir greita.

Kojines skalbkite šaltame vandenyje

Netikėta, bet faktas yra tas, kad norint, jog nešvarumai toliau nesiskverbtų į kojinių audinį, jas reikėtų skalbti šaltame vandenyje. Viskas dėl to, kad gaminiai turi baltyminės kilmės (prakaito) dėmių, kurios laikomos bene patvariausiomis. Jei kojines skalbsite karštame vandenyje, prakaito žymių atsikratyti nepavyks. Todėl prieš pradėdami šalinti dėmes atidžiai pasirinkite temperatūrą.

Patepkite drabužius skutimosi putomis

Patepkite drabužius skutimosi putomis

Kosmetika – puikus dalykas, bet tik tada, kai ji ant veido, o ne ant drabužių. Jei ant drabužių dažnai pastebite blakstienų tušo, lūpų dažų, makiažo pagrindo pėdsakų, vonios kambario spintelėje laikykite skutimosi putų (galite naudoti pačias pigiausias). Užtepkite priemonės ant nešvarių vietų, palaukite 10-15 minučių, o tada išskalbkite drabužius įprastu būdu. Putos padės, jei įprastos skalbimo priemonės bejėgės.

Ištempkite drabužius vaikiško šampūno pagalba

Būkime atviri: daugeliui iš mūsų po nesėkmingo skalbimo (kalbant apie netinkamo skalbimo režimo pasirinkimą) susitraukdavo megztiniai. Jei prieš tai tiesiog atsisveikindavote su savo mėgstamiausiu daiktu, kadangi nežinojote, kaip jį išgelbėti, dabar galite pabandyti sugrąžinti jam pirminę išvaizdą. Tam jums prireiks įprasto vaikiško šampūno. Įpilkite du valgomuosius šaukštus į dubenį su šiltu vandeniu, pamerkite į jį megztinį ir palikite 20-30 minučių.

Pasibaigus šiam laikui, ištraukite drabužį ir švelniai išgręžkite, bet ne iki galo, kad jis liktų šiek tiek drėgnas. Išlyginkite megztinį, ištempkite jį iki įprasto dydžio ir palikite džiūti ant horizontalaus paviršiaus. Galite stalą uždengti frotiniu rankšluosčiu ir padėti drabužį ant jo. Ši paprasta gudrybė padės sugrąžinti pradinę formą.

Naudokite tinklinį maišelį

Naudokite tinklinį maišelį

Jei jūsų kojinės po skalbimo taip pat kažkur išgaruoja arba pasilieka, bet iš poros lieka tik viena dalis, metas įsigyti specialų skalbinių skalbimo maišelį.

Į tokius tinklelius galite sudėti ne tik kojines, bet ir kitus smulkius daiktus, kurie neretai pasimeta po skalbimo, pavyzdžiui, apatinius drabužius. „Užkrovę“ maišelį, užtraukite užtrauktuką ir įdėkite į būgną. Tinkleliai gali atlaikyti iki 90 laipsnių temperatūrą, todėl galite rinktis bet kokį režimą.

Išgręžkite drabužius sausu rankšluosčiu

Išgręžkite drabužius sausu rankšluosčiu

Jei esate įpratę skalbti ne tolygiai visos savaitės bėgyje, o vieną kartą savaitgalį, kai krepšyje susikaupia pakankamai drabužių, ši gudrybė jums tikrai pravers. Kad drabužiai greičiau išdžiūtų ir „užleistų vietą“ kitiems skalbiniams, suvyniokite juos į sausą rankšluostį, įdėkite į skalbyklės būgną ir įjunkite „sukimo“ režimą. Rankšluosčiai sugers drėgmės perteklių ir drabužiai išdžius daug greičiau.

Skalbkite kepuraites indaplovėje

Skalbkite kepuraites indaplovėje

Jei nešiojate kepuraites, patariame jas skalbti ne skalbimo mašinoje, o indaplovėje. Padėkite jas ant viršutinės lentynos ir paleiskite pilną ciklą. Tik prieš tai patikrinkite, ar indaplovėje nėra maisto gabalėlių – vargu ar jums patiks, kad jie atsidurtų ant snapelio. Taip plaunant, kepuraitės nepraras savo pirminės formos ir nesusiglamžys.

Sportinę aprangą užpilkite actu

Dažnai lankotės sporto salėje, bėgiojate ar profesionaliai sportuojate? Tuomet tikriausiai žinote, kaip sunku išskalbti drabužius po treniruotės. Nemalonus kvapas išlieka net ir po pilnaverčio skalbimo su kondicionieriumi. Kad prakaito kvapas jūsų nepersekiotų, pamirkykite nešvarius drabužius acto tirpale. Paimkite dubenį, supilkite į jį šaltą vandenį, įpilkite 100 mililitrų baltojo acto ir palikite maždaug valandai. Po to drabužius išskalbkite įprastu būdu – kvapo neliks nė pėdsako.

Beje, actas pravers ir skalbiant patalynę. Pusę puodelio įpilkite tiesiai į būgną – dėl šios gudrybės patalynė ne tik taps minkštesnė ir išlaikys spalvų sodrumą, bet ir pašalins įsisenėjusius, į audinį įsigėrusius kvapus.

Dėmių šalinimas kreida

Dėmių šalinimas kreida

Riebalų dėmių šalinimas iš audinių – nelengva užduotis, todėl nenuostabu, kad daugybė drabužių labai greitai pavirsta skudurais grindims plauti. Tačiau ne šiandien. Jei ant drabužių pastebėjote dėmių, paimkite gabalėlį kreidos ir ja patrinkite šviežią dėmę. Ji sugers didžiąją dalį riebalų, o tada daiktą galima drąsiai siųsti į skalbyklę.

Pašildykite daiktus plaukų džiovintuvu

Pašildykite daiktus plaukų džiovintuvu

Kai tik išleidžiate vaikus žaisti į lauką, turėtumėte psichologiškai pasiruošti grandioziniam skalbimui. Tikėtina, kad jie suteps drabužius žole, žemėmis, apsilaistys sultimis ar kakava. Laimei, net ir tokias dėmes galima pašalinti, todėl neskubėkite mesti daiktų į šiukšlių dėžę.

Paimkite plaukų džiovintuvą, įjunkite karštą orą ir gerai įšildykite dėmes. Po to patrinkite jas ūkiniu muilu ar kita skalbimo priemone ir įdėkite į skalbimo mašiną. Pakėlus suteptų vietų temperatūrą, milteliai veiks efektyviau, o skalbimo pabaigoje iš būgno ištrauksite visiškai švarius drabužius.

Skalbkite drabužius su folija

Skalbkite drabužius su folija

Jei jūsų drabužiai stipriai įsielektrina, bet nenorite naudoti antistatinių priemonių dėl jų specifinio kvapo, į būgną įdėkite kelis folijos kamuoliukus. Joje yra aliuminio, kuris puikiai sugeria elektrostatinį krūvį. Štai tokia paprasta, bet veiksminga paslaptis.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *