Indų ploviklis – ne tik indams. Netikėti jo panaudojimo būdai

Originalas

Indų ploviklis – puikus išradimas, padedantis greitai įveikti nešvarių indų stirtą, tačiau ši priemonė tinka ne tik jiems. Ar žinote, kur dar galite panaudoti indų ploviklį?

Naikiname piktžoles

Šį patarimą galėsite pasitelkti tiek šiais, tiek kitais metais ir taip išvengti piktžolių, pavyzdžiui, augančių tarp trinkelių. Jums reikės 1 valg. š. skysto muilo, 1 stiklinės druskos ir kelių litrų acto. Viską sumaišykite ir apipurkškite piktžoles. Tik nepakenkite augalams!

Atsikratykite vaisinių muselių

Kadangi rudens gėrybių pilni aruodai, vaisinės muselės vis dar parodo savo nagus. Kaip to išvengti? Pripilkite pusę stiklinės obuolių acto, įlašinkite 6–8 lašus indų ploviklio, užpilkite visą šiltu vandeniu, kad viršuje susidarytų putos. Padėkite tokius spąstus toje vietoje, kur daugiausiai muselių.

Girgždančios durys

Jeigu jums ramiai gyventi neleidžia girgždantys durų vyriai, juos išgelbėti gali indų ploviklis. Sutepkite girgždančias vietas, patikrinkite, ar veikia, jeigu reikia, pakartokite ir džiaukitės tyla.

Pasirūpinkite kambariniais augalais

Stiklinėje vandens išmaišykite kelis šaukštus indų ploviklio, perpilkite į butelį su purkštuvu ir naudokite nuo tokių kenkėjų kaip amarai, erkutės, baltasparniai. Šiam reikalui rinkdamiesi indų ploviklį žiūrėkite, kad sudėtyje nebūtų chloro, antibakterinių ir nuriebalinančių dalių – geriausia saugios sudėties ekologiškas indų ploviklis.

Užsikimšusi kriauklė

Jeigu įprastos priemonės neveikia, išmėginkite indų ploviklį, kadangi kriauklės dažnai užsikemša nuo riebalų. Įpilkite apie pusę puodelio indų ploviklio ir palikite jį pusvalandžiui. Jeigu norite dar geresnio efekto, tuomet įpilkite kelis litrus verdančio vandens.

Pašalinkite riebalų dėmes

Indų ploviklis labai gerai pašalina riebalų dėmes iš drabužių, kilimų ir kitų paviršių. Svarbu rinktis kokybišką indų ploviklį ir kad jame nebūtų balinančių sudėtinių dalių. Apsidrausdami galite išbandyti indų ploviklį nepastebimoje vietoje.

Muilo burbulai

Turbūt nėra nieko smagesnio mūsų mažiesiems nei muilo burbulai. Kaip juos pasigaminti patiems? Jums reikės dviejų trečdalių stiklinės indų ploviklio, 2–3 arbat.š. glicerino (rašoma, kad jį pakeisti galima kukurūzų sirupu) ir keturių litrų vandens. Viską permaišykite ir naudokite burbulams pūsti.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.