Kaip atsisveikinti su nereikalingais daiktais: 2 auksinės taisyklės

Dauguma žmonių mėgsta matyti aplink save tvarką. Bet mes esame vartotojų visuomenės nariai. Namuose gana greitai prisikaupia per daug daiktų, kurie ir trukdo palaikyti tvarką. Kaip išsivalyti būstą ir gyvenimą nuo šlamšto pertekliaus?

Įsivaizduokite, kaip atrodytų spinta, jeigu ji niekada nebūtų tvarkoma. Manote, kad ten būtų švaru ir kiekvienam kostiumėliui atsirastų vietos ant kabyklos? Vargu. Jeigu nebus sąmoningų pastangų spintos vidaus erdvei sutvarkyti, labai greitai ji bus prikimšta senų ir nereikalingų drabužių. Žinoma, kartkartėmis, kai netvarka tampa nebekontroliuojama, jūs bandote sutvarkyti spintą.

Bet jeigu jūs neturite aiškios sistemos, tai po tvarkymo daiktų lieka beveik tiek pat, kiek ir buvo, nes negalite nuspręsti, kuriuos iš jų reikėtų išmesti. Arba paskui nusimenate, nes netyčia išmetėte drabužį, kurį ketinote apsivilkti. Arba liko krūva drabužių, kurių nesiruošiate vilkėti, bet bijote išmesti.

Lygiai taip pat kaip mūsų spintos prisikemša nereikalingų daiktų, tai mūsų gyvenimas persipildo reikalų ir pareigų, kurias mes sutinkame prisiimti. Daugumai tokių dalykų nėra galiojimo laiko, ir jeigu neišmoksime nuo jų išsivaduoti, jie gali likti su mumis visą gyvenimą.

Kaip iš tiesų reikėtų sutvarkyti spintą, kad rezultatas būtų geras ir nekiltų nusivylimų?

Pirmoji taisyklė: įvertinti ir ištirti

Užuot klausę savęs, ar yra tikimybė, kad apsivilksiu šį drabužį ateityje, pasielkite disciplinuotai ir paklauskite savęs: „Ar man tas rūbas tinka?“ arba „Ar dažnai jį apsivelku?“ Jeigu atsakysite neigiamai, vadinasi, atsirado daiktas, kurį reikia išmesti.

Priimant sprendimus asmeniniame ar profesiniame gyvenime, reikia pakeisti šį klausimą taip: „Ar padės man tai, ką aš darau, pasiekti užsibrėžtus tikslus?“

Antroji taisyklė: atsisakyti to, kas nereikalinga

Tarkime, jūs jau sudėjote visus drabužius iš spintos į dvi krūvas: „Neabejotinai pasilikti“ ir „Gal išmesti?“ Tik ar tikrai pasirengę sudėti visus antrosios krūvos daiktus į šiukšlių maišą ir išmesti? Juk jūs išleidote jiems tiek pinigų!

Tyrimai parodė, kad mes vertiname mums priklausančius daiktus brangiau, nei jie kainuoja iš tikrųjų, todėl mums taip sunku su jais išsiskirti. Jeigu jūs nesate iki galo įsitikinę, atsakykite sau į kontrolinį klausimą: „Jeigu pamatyčiau šitą daiktą parduotuvėje, kiek būčiau pasirengusi už jį sumokėti?“ Paprastai tas klausimas atveria akis.

Jeigu norite, kad jūsų spintoje nuolat būtų tvarka, reviziją ir tvarkymą reikia atlikti reguliariai. Išmesti teks daug, o pasilikti visai mažai. Bet užtat tai bus tikrai vertingi daiktai.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *