Kaip išplauti užuolaidas jų nenuėmus

Sunku įsivaizduoti namą, kuriame ant langų nebūtų užuolaidų. Ar tai būtų paprastos užuolaidos ar žaliuzės – jos sukuria jaukumą ir malonią atmosferą kambaryje.

Tačiau be estetinės ir apsauginės funkcijos užuolaidos sukelia daug rūpesčių jas prižiūrint.

UNIAN pateikia būdus, kaip nuvalyti užuolaidas nenuimant jų nuo karnizo.

Kaip išplauti užuolaidas jų nenuimant

Lengviausias būdas išlaikyti švarias medžiagines užuolaidas – reguliariai jas purtyti. Kartą per savaitę atlikite šią procedūrą ir pašalinsite dulkes.

Užuolaidas galite pabandyti valyti garų valytuvu: garai, prasiskverbę tarp pluoštų, tirpdo nešvarumų molekules.

Tačiau nepamirškite, kad garais negalima valyti klostuotų užuolaidų, aksomo, gležnų audinių.

Užuolaidas taip pat galima lengvai nuvalyti dulkių siurbliu. Tačiau šiam metodui reikės specialaus dulkių siurblio antgalio, šepečio ar minkšto audinio. Dulkių siurblys turi būti įjungtas minimalia galia.

Jei nėra galimybės nustatyti galios, apvyniokite antgalį šiek tiek drėgnu skudurėliu: taip išvengsite audinio traukimo į vamzdį.

Užuolaidų skalbimas

Kad valymas nesibaigtų tuo, kad reikėtų įsigyti naujas užuolaidas, prieš skalbdami jas atkreipkite dėmesį į audinio sudėtį ir gamintojo nurodytas jo skalbimo ypatybes.

Pavyzdžiui, ploną tiulį reikia skalbti vėsiame vandenyje ir lyginti vos šiltu lygintuvu, aksomą skalbti mašinoje subtiliu režimu.

Medvilnė puikiai išsiskalbia kontaktuojant su įprastais milteliais, tačiau esant aukštesnei temperatūrai, audinys gali susitraukti.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *