Antrinė nauda iš problemų

Gyveno kartą moteris, kuri pavargo nuo vienatvės ir norėjo sutikti vyrą. Bet ar tai vyrai jai pakliūdavo ne tokie, ar tai ji traukė neteisingų vyrų dėmesį, bet jos norai niekaip nesipildė.

Gyveno kartą vyras. Suaugęs, nevedęs ir be galo globojamas savo vienišos motinos. Dar pakankamai jaunos moters, tarp kitko. Ir motina, ir sūnus svajojo susitvarkyti savo asmeninius gyvenimus, tačiau nežinia dėl ko abiem nesigaudavo.

Gyveno kartą vyras ir moteris, kurie norėjo pakeisti darbą. Jie metų metus skundėsi artimiems ir nelabai artimiems žmonėms savo darbu, atlyginimu, viršininkais ir kolektyve viešpataujančia neteisybe. Tačiau nesiėmė jokių aktyvių veiksmų: CV nesiuntinėjo, į pokalbius dėl darbo nevaikščiojo, vakansijų nesekė, ir dėl to naujas darbas taip ir neatsirado.

Yra psichologijoje tokia sąvoka – „antrinė nauda”. Kalba eina apie tai, kad problemos nesprendimas duoda žmogui kokios nors konkrečios naudos. Pats žmogus tos antrinės naudos, kaip taisyklė, nesuvokia, ji veikia pasąmonės lygmenyje. Ir gaunasi taip, kad sąmoninga žmogaus dalis labai dažnai trokšta problemą išspręsti, o pasąmonė iš visų jėgų stabdo šį procesą.

Pavyzdžiui, pasikapsčius giliau, galime pamatyti, kad moteriai, kuriai pasitaiko vis ne tie vyrai, iš tikrųjų labai gerai gyvenasi vienatvėje. Ji mėgaujasi savo komfortu, tyla, ramybe. Praeityje turėjusi traumuojančius santykius, ji pasirinko gyventi viena. Ir dabar viena jos dalis trokšta santykių ir meilės, o antroji visais įmanomais būdais stengiasi išsaugoti vienatvę.

Antrinė motinos, kuri globoja savo suaugusį sūnų, nauda – pojūtis, kad esi reikalinga, svarbi ir nepakeičiama. Jos sūnaus antrinė nauda – patogus gyvenimas, stabilumas, jaukumas, besąlygiška meilė ir puikiai sutvarkyta buitis.

Įkyrėjęs, nemėgstamas darbas irgi duoda savo antrinės naudos ir dėl to naujo darbo paieškos visą laiką atidėliojamos arba apskritai net nesvarstomos. Dažnai tenka matyti, kaip už „nemėgstamu” darbu žmonės maskuoja visiškai kitas problemas, visiškai nesusijusias su darbu. Jos žymiai gilesnės, gyvena žmogaus viduje. Tačiau kol yra akivaizdus ir visiems suprantamas „blogas darbas”, nereikia knaisiotis savo širdyje, ieškant ten tikrų, realių jausmų, poreikių, troškimų, nepasitenkinimo ir problemų priežasčių.

Jeigu ilgai bandote spręsti kažkokią problemą, o ji vis niekaip nesisprendžia, paieškokite paslėptų „bonusų”, kuriuos gaunate, likdami toje nemalonioje situacijoje. Greičiausiai greta situacijos linksmai sau gyvena pasąmoninga antrinė nauda. Ir ji kovos už savo vietą pasaulyje visomis jai prieinamomis priemonėmis.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *