Apie harmoniją

Žodis „harmonija“ vartojamas kalbant apie muziką, taip pat filosofijoje ir psichologijoje. Šiame straipsnyje sužinosite, ką reiškia vidinė ir išorinė harmonija, taip pat kaip ją pasiekti.

Kas yra harmonija?

Harmonija – tai visumos ir atskirų dalių balansas, taip pat įvairių elementų sujungimas į vieną visumą. Psichologijoje šeima, asmeninis gyvenimas, intymūs santykiai, karjera, kūryba ir žmogaus laisvalaikis traktuojami kaip atskiros dalys. Žmonės realiai laimingi jaučiasi tik tada, kai visose srityse viskas vyksta sklandžiai ir nesukelia stresinių situacijų.

Vidinė ir išorinė harmonija

Apie harmoningą būseną galima kalbėti tik tada, kai vidinis ir išorinis komponentai neprieštarauja vienas kitam. Vidinė harmonija reiškia taikos ir ramybės būseną. Jei žmogus viduje harmoningas, jis neapsimetinėja, o elgiasi labai ramiai ir natūraliai. Tokiu būdu vidinė harmonija nulemia emocinę būseną.

Už išorinę harmoniją atsakingas malonumas iš bendravimo su draugais ir kitais žmonėmis, taip pat iš profesinio bendravimo su kolegomis darbe. Taip pat už išorinę harmoniją atsakingas žmogaus gebėjimas patenkinti savo finansinius poreikius ir galimybė įsigyti norimų daiktų.

Kartais nutinka taip, kad žmogus gali patirti tik išorinę harmoniją, pavyzdžiui, kai su finansais viskas gerai, tačiau nėra vidinės pusiausvyros dėl to, kad nėra susitikimų su draugais, ar ne viskas sklandu šeimyniniame gyvenime.

Harmonija vyrų ir moterų akimis

Moterims pagrindinis aspektas – dvasingumas. Joms svarbu jausti laimę šeimyniniame gyvenime, kad su vyru būtų geri santykiai, taip pat vaikų sveikata ir komfortas namuose.

Kita vertus, vyras jaučiasi komfortiškai, kai turi daug draugų, su kuriais gali susitikti ir pabendrauti. Moteriai pakanka turėti keletą gerų ir laiko patikrintų draugių.

Vyrui šeimos idilės apibrėžimas – karšta vakarienė namuose, taip pat jo laukiantys vaikai ir žmona. Moteriai svarbu sulaukti vyro pagalbos, palaikymo, aktyvaus dalyvavimo auginant vaikus.

Harmonija gyvenime ir sėkmė visuomenėje

Pasaulyje nuo pat pradžių tvyro harmonija. Harmonijos priešingybė – chaosas, kai viena iš sferų yra žymiai nusileidžia kitai arba tą kitą užgožia. Pavyzdys – moteris, kuri visiškai atsiduoda šeimai ir vaikams, pamiršdama pačią save ir savo poreikius. Galbūt moteris mėgo muziką, tačiau visiškai perjungė dėmesį į buitį ir atsisakė savo pomėgio. Tokiu būdu ji pasieks harmoniją tik vienoje sferoje.

Psichologų nuomone, harmonija – tai teisingas visų gyvenimo sferų valdymas, dėl ko žmogus gali patenkinti visus savo dvasinius ir materialinius poreikius.

Harmonijos pasireiškimas meilėje ir šeimoje

Idilė vyro ir moters santykiuose pasiekiama tada, kai jiedu vienas kitą papildo. Šiuo atžvilgiu atsirado posakis, kad priešingybės traukia. Santuokoje galima pasiekti ramybę tada, kai sutuoktiniai turi priešingus temperamentus. Vieno iš sutuoktinių silpnybes atsveria kito partnerio stipriosios pusės. Tačiau vien remiantis šiais pagrindais ne visada įmanoma sukurti gerą sąjungą, o tai reiškia, kad žmonės taip pat turi turėti bendrą požiūrį į gyvenimą.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *