Liaukitės žeminti save amžiumi

Visuomenė labai griežtai teisia tuos, kuriems pakako įžūlumo būti laimingais. Kurie nekreipia dėmesio į griežtus rėmus, laužo stereotipus ir džiaugiasi gyvenimu. Visuomenė stengiasi žūtbūt suginti visus kaip kaimenę į pačius įvairiausius aptvarus: susijusius su amžiumi, etika, estetika. Su jaunimu sudėtingiau – nusispjauti jaunimui į daugumą „padorumo” normų, be to, jaunimui daug kas atleidžiama, tam jis ir jaunimas. Ir gaunasi taip, kad pačia pažeidžiamiausia grupe, kurią aršiausiai teisia visuomenė, tampa moterys, peržengusios įsivaizduojamos jaunystės ribą.

„Man jau per vėlu” – dažnai girdžiu šią pesimistišką frazę savo darbo kabinete. Ir ne vien kabinete…

Girdžiu būtent iš moterų. „Man jau per vėlu įgyti išsilavinimą, kur jūs matėte 35 metų amžiaus studentę?”, „Man jau per vėlu megzti romantiškus santykius – 50 metų ne už kalnų”, „Susitikinėju su 7 metais jaunesniu vyriškiu, tačiau jaučiuosi nelabai komfortiškai – ką pasakys aplinkiniai, aš juk vyresnė”, „Aš negaliu dėvėti trumpesnių sijonų, amžius nebe tas”.

Moters amžius. Labai skausmingas klausimas. Į jį visuomenė žvelgia trejopai – „jau per vėlu”, „dar per anksti” arba amžius kruopščiai slepiamas. Kad niekas neaiškintų, kas jums dar per anksti, o kas – per vėlu.

Ir visiškai neegzistuoja tokia sąvoka kaip „laiku”. Nors viskas, kas su mumis vyksta, nutinka būtent laiku, juk mes tai gauname būtent tada, kai tai priimame. Kažkam meilė gali pasibelsti į duris švenčiant 40-ies metų jubiliejų. Ir taip nutiks dėl to, kad anksčiau buvai nepasirengusi meilei, ne meilė rūpėjo. Kažkam nebuvo laiko mokytis jaunystėje, kadangi tuo metu prioritetas buvo atiduotas šeimai ir vaikams. O sulaukus trisdešimties – kaip tik atsirado laiko. Ir jėgų dar pakanka per akis. O kita įsimyli žymiai jaunesnį partnerį, juk jausmai į pasą nežiūri. Dar kita jaunystėje nenešiojo trumpų suknelių, nes visiškai neteisingai laikė save stora ir nesimpatiška, o sulaukusi keturiasdešimties, staiga praregėjo, pamatė savo grakščias kojas ir nori jas pademonstruoti.

Ir štai čia, šiuo momentu, gavusią, ko troško, moterį užgriūna iš visų pusių piktas ir smerkiamas šnypštimas: per vėlu, ne tavo amžiui… Kas gi ten šnypščia jums už nugaros?

O jei pasklaidysime žurnalų puslapius? „50-ies metų amžiaus Džanet Džekson, Maiklo Džeksono sesuo, pastojo. Priaugo 43 kilogramus ir slepia sustambėjusias formas po musulmoniškais apdarais”. Iš proto galima išsikraustyti: maža to, kad senė, negana kad stora, tai dar ir nėščia! O ką daryti normaliai moteriai, pastojusiai 40 metų amžiuje? Abortas? Vien dėl to, kad visuomenės nuomonė laiko ją pernelyg sena tapti mama?

Ir niekas juk nepasidžiaugs būsimos mamos laime, nepatapšnos per petį: „kokia tu šaunuolė, tau viskas gausis!”

„34 metų amžiaus aktorė laukiasi trečiojo vaikelio (košmaras!). Tėvo vardas neviešinamas (visiškas košmaras!). Ne visiškai sena, tačiau neištekėjusi. Gimdo mažylius nuo bala žino ko. Ir dar turi įžūlumo būti laiminga!

„47 metų Dženifer Lopes turi romantiškus santykius su 17 metų jaunesniu vyriškiu (ajajai!!!). Ir atėjo į Grammy ceremoniją apsivilkusi pernelyg atvirą suknelę (ojėzusmarija!)” Sena ir nepadoriai laiminga. Trinasi ant scenos, vizgindama užpakaliuką, dar ir jaunesnį draugelį įsitaisė, begėdė…

O vietoje deserto – rubrika „žvaigždės paplūdimyje”. Kaip gi daugumai patinka žiūrinėti tas nuotraukas vos ne su padidinimo stiklu. „45 metų Uma Turman pademonstravo celiulitą ant klubų, tačiau tai niekaip netrukdo jos naujam romanui”, „Gvinet Paltrou net sulaukusi 41 metų atrodo kuo puikiausiai su savo bikiniu”. O galima paklausti: jei moteris sulaukė 2-3 vaikų, ar gali ji išvengti strijų ir celiulito? O gal mūsų paplūdimius užpildė vien idealūs Antikos deivių kūnai?

Įdomų būtų išgirsti iš visų tų žinovų, kada damai ne vėlu būti nėščiai ir nešioti suknelę aukščiau kelių? Kada ne vėlu mokytis, įsimylėti, daryti karjerą? Argi kažkokie amžiaus rėmai panaikina žmogaus energiją, galimybės, gyvenimo džiaugsmą?

Šiuolaikiniu požiūriu, moteris turi būti išsilavinusi, prižiūrinti save, pasitempusi, turi užsiimti sportu, rūpintis idealiais namais, auginti vaikus. Gaminti naudingus sveikatai patiekalus. Jokių celiulitų. Jokio nuovargio. Dantys žiba iš tolo, akina savo baltumu, oda – ideali, plaukai – prašmatnūs. Garderobas – nepriekaištingas. Ir visa tai turi atitikti jos amžių. Tik neaiškų, kokį tiksliai amžių. Šito niekas nežino.

Mielosios moterys. Gimdykite vaikus, iki ausų įsimylėkite, nešiokite tokio ilgumo sukneles, kokio užsimanysite, mokykitės italų, japonų ar suomių kalbų, tekėkite už 12 metų jaunesnio mylimojo ar apskritai netekėkite. Kopkite į viršūnes, siuvinėkite ar užsiimkite politika, jeigu širdis geidžia.

Tik jūs pačios žinote, kiek daug turite energijos ir gyvenimo džiaugsmo.

.Naujienos iš interneto

One thought on “Liaukitės žeminti save amžiumi”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *