Artumui būtinos sąlygos

Pagrindinė kiekvienų santykių sąlyga – saugumo jausmas. Jeigu jis egzistuoja, artimi santykiai susiklostys. Artumo, kaip ir laimės jausmai – neregimi, jų nepačiupinėsi, nepamatysi. O štai jeigu šito nėra – pajausime iškart.

Artumas – tai nuoširdus požiūris ir elgesys su kitu žmogumi, kuriame nėra apgaulės elementų, įvairių manipuliacijų, psichologinių žaidimų. Artumas susiformuoja iš septynių aspektų.

Fizinis aspektas. Pasireiškia fiziniais kontaktais (apkabinimai, bučiniai, rankų susilietimas). Būtina įsitikinti, kad prisilietimai teisingai išreiškia emocijas ir palaikymą partneriui. Jeigu jaučiate „fizinį atsitolinimą”, nuoširdus pokalbis apie šį aspektą padės išspręsti kilusį tarpusavio nesupratimą.

Emocinis aspektas. Emocinis ryšys leidžia partneriams atvirai dalytis džiaugsmais, vargais, puoselėjamomis svajonėmis ir jausmais, pasirengimą priimti partnerį su jo trūkumais ir privalumais. Reikia nemenkos drąsos, kad parodytum partneriui savo tikrąjį veidą ir vidinį pasaulį.

Dvasinis aspektas. Dvasinis ryšys pasiekiamas kalbantis apie moralines vertybes, dvasinius įsitikinimus, religines pažiūras, etiką ir kt. Padeda porai sutarti ir gerbti vienas kito dvasinį pasaulį, o tai vėliau padės formuotis vaikų dvasinėms vertybėms.

Intelektualus aspektas. Artumas formuojasi, aptariant idėjas, todėl moko gerbti vienas kito intelekto ypatumus. Vėliau tai suteiks aiškumo ir pasitikėjimo sprendžiant vaikų auginimo, biudžeto tvarkymo ir kitus klausimus. Dažniau kalbėkite apie mėgstamus literatūros žanrus, muziką, meną. Aptarkite jums patinkančius dalykus, vietas, kurias norėtumėte aplankyti. Tai ugdo tarpusavio supratimą.

Artumo konflikto aspektas. Pora, kurios narių pažiūros nesutampa, neretai konfliktuoja. Tačiau šie konfliktai yra svarbūs, siekiant spręsti problemas. Artumas pasiekiamas gebėjimu spręsti nesutarimus logiškai apsvarstant konflikto esmę, gebėjimu lanksčiai keisti mąstymą. Konfliktų nauda slypi pastangose ir pakantume.

Kūrybinis aspektas. Pasireiškia, kai kokiais nors būdais primenama partneriui apie meilę jam, prisirišimą. Tai – nebūtinai žygdarbiai, greičiau smulkūs kasdieniniai poelgiai, kurių dėka antroji pusė jaučiasi vertinama ir mylima, ypač ilgalaikiuose santuokiniuose santykiuose.

Seksualinis aspektas. Dažna, bet ne pagrindinė intymumo forma. Seksas turėtų būti prisotintas intymumu ir patirtimi, tai – ne vien paprasčiausias instinktų ir poreikių tenkinimas. Atviri ir nuoširdūs pokalbiai apie tai, kas patinka ir kas nepatinka sekse taps raktu į intymumo gilinimą.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *