Būti savimi – kiekvienam prieinama prabanga

Psichologai surado būdą, kuris gerokai palengvina žmonių suartėjimo procesą. Pasirodo, viskas taip paprasta, kad, norint palaikyti gerus santykius su aplinkiniais, užtenka vieno dalyko – būti savimi.

Žmonės gali keisti savo elgesį, priklausomai nuo situacijos, kurioje atsiduria. Pavyzdžiui, susitikus su draugais, galima leisti sau atsipalaiduoti ir pasilinksminti, o darbe reikia susitelkti į svarbius darbus ir negalvoti apie linksmybes. Tai visai natūrali elgsena. Jeigu būdami su draugais elgsitės santūriai, o darbe atsipalaiduosite ir linksminsitės, tai žmonės, esantys šalia jūsų, nesijaus patogiai. Neverta dangstytis jokiomis „kaukėmis“, stenkitės būti atviri, kad aplinkiniai suprastų, kokius jausmus išgyvenate.

Kaip būti savimi?

Nevaidinkite svetimų vaidmenų

Ypač nepatartina slėpti savo jausmų moterims, kurios ieško gyvenimo partnerio, rašo portalas „Econet“. Jeigu iš pradžių nebus nuoširdumo, tai su laiku tikrasis „aš“ vis tiek išlįs. Tada partneris gali smarkiai nustebti arba visai nusivilti. Pasvarstykite, kam jums vaidinti svetimą vaidmenį ir stengtis prisirišti žmogų prie savęs, jeigu ateityje teks kontroliuoti kiekvieną savo žodį ir žingsnį. Toks gyvenimas gali tapti nepakeliamu. Nekurkite tokios situacijos.

Būti savimi, vadinasi, būti santarvėje su savo siela ir kūnu, mylėti ir priimti save su visais trūkumais. Tada nereikės slėpti savo bruožų nuo aplinkinių, atsiras pasitikėjimas savimi ir savo jėgomis.

Jeigu pirmiausia vertinsite save, tai sugebėsite tinkamai įvertinti ir visus tuos, kurie yra šalia. Toks jūsų požiūris į juos neliks nepastebėtas. Būkite nuoširdūs ir tikri, tada nekils problemų bendraujant su artimaisiais, draugais ir pažįstamais.

Praktiškas pratimas, kaip išmokti būti savimi

Siūlome vieną paprastą, psichologų sukurtą pratimą, kuris padės jums pajusti, kuo būsena „būti savimi“ skiriasi nuo būsenos „koks aš dabar“.

1. Padalykite savo kambarį į dvi zonas (tam galima pasinaudoti juostele, popieriniais lipdukais ar kitomis simbolinėmis priemonėmis).

2. Vieną zoną pavadinkite „būti savimi“, o kitą – „aš dabar“.

3. Giliai įkvėpkite ir iškvėpkite, atsipalaiduokite ir įeikite į zoną „aš dabar“, pavaikščiokite po kambarį, atkreipkite dėmesį į savo pojūčius, ar patinka jums būti šioje kambario zonoje, ar ne.

4. Pajutę diskomfortą, pagalvokite, su kuo tai susiję ir ką reikia padaryti, kad savijauta pagerėtų, ko jums trūksta šiuo momentu.

5. Prieikite prie skiriamosios linijos, tačiau neperženkite jos. Ką jaučiate? Kaip reaguojate į priešingą kambario pusę?

6. Perženkite liniją. Kai atsidursite zonoje „būti savimi“, įsidėmėkite savo emocijas ir kūno pojūčius, tyrinėdami šią erdvę. Prieikite prie skiriamosios linijos. Ką jaučiate, atsidūrę šalia zonos „aš dabar“?

7. Jeigu norite, galite pernešti kelis jums reikšmingus daiktus iš vienos zonos į kitą. Pavyzdžiui, galite pernešti daiktą iš zonos „būti savimi“ į teritoriją „aš dabar“, kartu leisite sau išreikšti tikrąsias emocijas realioje šiandienoje.

8. Atsistokite ant linijos taip, kad viena koja būtų vienoje zonoje, kita – kitoje. Įsiminkite savo pojūčius ir atsakykite į klausimą, kur jaučiatės geriau.

Šį pratimą geriausia kartoti kelias dienas iš eilės. Jeigu nėra galimybės susikurti kambaryje dviejų zonų, galima paimti į rankas du skirtingus daiktus, kurie jums simbolizuotų būsenas „būti savimi“ ir „aš dabar“. Uždėkite savo delnus pirmiausia ant vieno daikto ir įsidėmėkite pojūčius, paskui – ant kito. Priglauskite vieną daiktą prie kito ir įsigilinkite į savo emocijas tuo momentu.

Pagalvokite, ko jums trūksta, kad būtumėte tokie, kokie norite būti iš tikrųjų.

Šis psichologinis pratimas padeda geriau pažinti save ir sureguliuoti savo santykius su aplinkiniais žmonėmis. Jeigu turite daug vidinių barjerų, kartokite šį pratimą reguliariai, kol pajusite aiškias teigiamas permainas savo gyvenime.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *