Dar vienas argumentas šeimos vakarienių naudai

Gydytojai jau seniai tvirtina, kad televizijos žiūrėjimo laikas vaikams turėtų būti apribotas iki vienos ar dviejų valandų. Vaikai, praleidžiantys daugiau laiko prie ekrano, labiau linkę gyventi sėdimą gyvenimo būdą ir dėl to dažniau kenčia nuo nutukimo.

Naujo tyrimo rezultatai rodo, kad pietauti prie televizoriaus yra dvigubai pavojinga. Maisto paslaugų ekspertas Paulas Veugelersas iš Albertos universiteto (Kanada) mano, kad valgymas priešais televizorių ir nesveika mityba eina koja kojon. „Kalbant apie mitybą, blogiausia, ką galite padaryti, tai valgyti priešais televizorių“, – sako jis. „Man atrodo, kad tai padaro netgi daugiau žalos nei pats faktas, kai daug valandų sėdima prie televizoriaus”.

Mokslininkai teigia, kad tyrime dalyvavę Albertos provincijoje gyvenantys vaikai, valgydami prie televizoriaus, vartojo daugiau riebaus, saldaus ir greito maisto, o tuo pačiu – mažiau vaisių ir daržovių.

Daktaras Wegeleris pažymėjo, kad egzistuoja akivaizdus ryšys tarp to, kiek kartų per savaitę vaikai vakarieniauja prie televizoriaus, ir jų kūno svorio. Tarp vaikų, kurie valgė vieną vakarą per savaitę priešais televizorių, 26,6% buvo nutukę arba turėjo antsvorio. Tarp tai darančių penkis kartus per savaitę tokių buvo jau 37,6 proc. Pagrindinė reiškinio priežastis – žmogus, žiūrėdamas televizijos programas, nekreipia dėmesio į tai, ką ir kaip valgo, ir pats to nepastebėdamas sugeba įsisavinti didžiulį kiekį greito maisto.

Tyrimo rezultatai, anot autorių, rodo poreikį skatinti vakarienes ir pietus šeimos rate. „Aš pats kilęs iš Europos ir esu didelis futbolo gerbėjas“, – pasakojo dr. Wegeleris. „Jei per televizorių žiūriu įdomias rungtynes ir šalia manęs yra sausainių dėžutė, galiu kramtyti ir žiūrėti vienu metu, o paskui kažkuriuo momentu susigriebti: „Ei, o kur sausainiai?” Aš suvalgiau viską, kas buvo dėžutėje, bet ar tai pastebėjau? Ne. Visa tai buvo padaryta pasąmoningai“.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *