Dažniausios klaidos, kurias darote tvarkydami vonios kambarį

Geriausiais patarimais dalijasi „Good Housekeeping“ tyrimų instituto nuolatinė valymo ekspertė Carolyn Forte, rašoma countryliving.com.

Nepašalinate drėgmės

Prieš įeidami į dušą būtinai įjunkite ventiliatorių ir palikite jį veikti 15-20 minučių, kad pašalintumėte drėgmę ir sumažintumėte pelėsio atsiradimą. Neturite ventiliatoriaus? Tinka ir atidaryti langą. Po kiekvieno pasinaudojimo dušu taip pat galite naudoti šluostę, kad pašalintumėte išlikusią drėgmę. Jeigu vonios kambaryje nuolat drėgna, natūralu, kad galite sulaukti pelėsio ir nemalonaus kvapo.

Vienas valiklis visiems paviršiams

Kiekviena vonios kambario vieta nusipelno atskiro produkto, todėl atsirinkite, kad tinka plytelėms, maišytuvams, sienoms, veidrodžiams ir t. t., jeigu norite stulbinančio ir švara tviskančio rezultato. Rinkdamiesi valymo priemones pasitarkite su konsultantu, kad nesugadintumėte vieno ar kito paviršiaus!

Valote tik vizualiai nešvarias vietas

Žinoma, visi suprantame, kaip išvalyti klozetą, bet nepraleiskite pro akis ir bakelio, klozeto išorės Būtinai nuvalykite visą pagrindą, bakelį ir dangtį. Nepamirškite dezinfekuoti nuleidimo rankenėlės (mygtuko).

Pamirštate tualeto šepetį

Kai į laikiklį įdedate dar drėgną tualeto šepetį, susidaro palanki terpė daugintis įvairioms bakterijoms, todėl turėtumėte reguliariai pasirūpinti jų švara. Prieš dėdami šepetį atgal įsitikinkite, kad jis visiškai išdžiūvo. Norėdami išvalyti turimą klozeto šepetį ir laikiklį, pamirkykite juos antibakteriniame valiklyje arba apipurkškite antibakteriniu valikliu, nuplaukite ir sausai nušluostykite.

Nevalote vonios užuolaidų

Pastebėję nešvarumus ant vonios užuolaidų, neskubėkite jų išmesti. Atsižvelgiant į tai, iš kokios medžiagos ar audinio jos pasiūtos, pasitarkite su konsultantu, kaip jas valyti, skalbti ir kitaip prižiūrėti.

Beje, norėdami prailginti užuolaidos naudojimosi laiką, po dušo užuolaidą užtraukite, kadangi sulipusi ji greitai pritrauks pelėsį, nešvarumus ir grybelį.

Užmirštate įvairias smulkmenas

Pagalvokite apie tai, ką kasdien liečiate vonios kambaryje bei kur lengvai kaupiasi nešvarumai ir dulkės. Tai – lentynos, lentynėlės, maišytuvai, rankenos, mygtukai, jungikliai, dantų šepetėlių laikikliai, kuriuos reikia reguliariai valyti. Todėl kartas nuo karto viską iškraustykite ir kruopščiai išvalykite, kad vonios kambarys spindėtų švara.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *