Ar dažnai jaučiate tai, ko negalite paaiškinti žodžiais? Tiesą sakant, daugelis šių emocijų yra jau seniai mokslininkų išnagrinėtos ir turi apibrėžimus… Kai žinosite juos, galėsite lengviau atpažinti keistą emociją ir su ja susidoroti. Toliau pateikiame 9 dažniai pasitaikančių vidinių būsenų aprašymus.
Devyni neaiškūs jausmai ir ką jie reiškia
Rubatozė būna tada, kai per daug susikoncentruojate į širdies plakimą arba mirksėjimą. Galima lažintis, kad šį jausmą pajusite iškart, kai tik apie jį perskaitysite. Kai per daug susikoncentruojate į vieną dalyką, kurio negalima sustabdyti, tai pradeda erzinti.
Liberozė – tai noras mažiau jaudintis dėl visko. Šiuolaikiniame pasaulyje tenka galvoti apie daugybę dalykų – darbą, išsilavinimą, politiką… Kai norite pailsinti galvą, tada savo troškimą galite paaiškinti vienu žodžiu.
Vidinis dialogas („jouska“) yra pokalbio, kurį žaidžiate savo galvoje, imitacija. Dažniausiai žmonės tai daro, kai apie ką nors svajoja, pavyzdžiui, apie pasimatymą su savo meilės objektu arba apie svarbų pokalbį su viršininku. Tai yra pokalbis mintyse su savimi dialogo forma.
Nesugebėjimas užmegzti kontakto („adronitas“) būna tada, kai sunku susidraugauti, net draugauti su vienu žmogumi. Jūs norite susidraugauti su žmonėmis, kurie jums iš karto patiko, be jokių pristatymų ir įžangų, bet negalite.
Dizanija – kai negalite atsikelti iš lovos ryte. Taip pat yra dar vienas žodis „klinomanija“ – stiprus noras likti lovoje. Jei tikrai nenorite keltis, visiškai įmanoma pateisinti savo jausmus savo viršininkui šiais terminais.
Nyktofilija. Kas jums labiau patinka: būti vienam tamsiame kambaryje ar su draugais šviesiame kambaryje? Žmonės, susiduriantys su niktofilija, pasirenka pirmąjį variantą. Jei jums labiau patinka būti tamsioje, tylioje ir jaukioje atmosferoje, o ne triukšmingoje grupėje su daugybe žmonių, tuomet tikrai žinote, kas yra niktofilija ir gal net ja mėgaujatės.
Pabaigos baimė („finifugal“) – tai jausmas, kai jūs bijote žiūrėti paskutinę mėgstamo serialo dalį, skaityti paskutinį įdomios knygos skyrių ar atsigulti miegoti vidurnaktį. Jūs net galite bijoti sekmadienio, nes tai yra paskutinė savaitės diena. Sunku paaiškinti tą jausmą, bet pasistenkite suprasti, kad kiekviena pabaiga yra nauja pradžia.
Nejaukumo, nepatogumo jausmas („monachpsis“). Tai jausmas, kad atsidūrėte ne savo vietoje ir ne savo laiku. Taip atsitinka, kai ilsitės su draugais ir nesijaučiate esantys kompanijos dalimi. Jūs nežinote kodėl, bet manote, kad esate netinkamoje vietoje netinkamu laiku. Svarbiausia tokio jausmo priežastis – žema savivertė.
Nenusakomas ilgesys („Sehnsucht“) – tai jausmas, kai trokštate kokių nors permainų, bet nežinote kokių būtent. Jūs norite pakeisti savo gyvenimą, bet nesugalvojate , kaip tą padaryti. Vokiečių psichologai tokį jausmą vadina ilgesiu („Sehnsucht“).