Greta esantis mylimas žmogus padeda sumažinti skausmą

Tyrėjai iš Austrijos patvirtino, kad mylimo žmogaus buvimas šalia turi akivaizdų skausmą malšinantį poveikį. Jei mylimasis yra netoliese: laikydamas ranką, kalbėdamas su tavimi ar net tiesiog tyliai stovėdamas šalia, skausmo slenkstis išauga.

Norėdami tai nustatyti, mokslininkai atliko eksperimentą, kuriame dalyvavo 48 poros. Prieš tai savanoriams neturėjo vartoti nuskausminamųjų, nė vienas iš jų neturėjo chroniškų skausmų.

Tiriamųjų nagams specialia įranga buvo daromas spaudimas, palaipsniui didinant jėgą. Tie savanoriai, kurie palaikė akių kontaktą su savo antra puse, daug lengviau pakėlė skausmą. Ir kuo stipriau partneriams buvo susiformavęs empatijos jausmas, tuo didesnis skausmo slenkstis buvo užfiksuotas bandymo metu.

Anksčiau analogiški eksperimentai jau patvirtino panašų efektą, tačiau tada partneriai galėjo kalbėtis ir liesti vienas kitą. Tačiau, kaip paaiškėjo, pakanka net pasyvaus mylimo žmogaus buvimo greta.

Kadangi dauguma vaistų nuo skausmo turi šalutinį poveikį, ekspertai toliau ieško alternatyvių skausmo malšinimo būdų. Ir atrodo, kad socialinė parama gali būti viena iš jų.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *