Harmonija santykiuose

Moteris ir vyras skirtingai suvokia pasaulį, tačiau juos galima pavadinti dviem skirtingomis vienos visumos puselėmis. Ir jei bus pasiekta harmonija, tarp vyro ir moters užgims pats aukščiausias jausmas – meilė, šildanti savo jėga viską aplinkui. Iškyla klausimas – kokia kryptimi reikia dirbti, kad pokyčiai vestų į harmoniją santykiuose, užuot kėlę konfliktus.

Mokykitės atiduoti save antrai pusei. Prieš susipažindami, abu partneriai vystėsi, atsižvelgdami tik į savo asmenines vertybes, nukreipdami savo vystymąsi į konkrečius asmeninius tikslus. Tai ir pritraukė kitą žmogų – individualumas. Mylinčių žmonių bendravimas neturi stabdyti kiekvieno iš jų tolimesnio vystymosi, jiems abiem tai būtina, kad būtų išsaugotas patrauklumas.

Reikia, žinoma, šiek tiek pakoreguoti savo vertybes, jeigu norite harmonijos su antra puse, ir pirmiausia būtina išmokti paaukoti tam tikrus savo bruožus, pinigus, laiką, darbą. Būtina mokėti visu tuo nesavanaudiškai dalintis su mylimu žmogumi. Šitaip palaipsniui, per vidinius pokyčius, įvardis „aš” transformuojasi į „mes”.

Žmonės daug šimtmečių vystėsi, vadovaudamiesi aukojimo dėsniu: mes mokame už viską, netgi mūsų gimimas – šio dėsnio pasireiškimas.

Mokykitės drauge kovoti su sunkumais. Jeigu išties norite išsaugoti santykiuose šilumą, turėsite leistis į kompromisus su partneriu. Jeigu abu būsite užsispyrę savo sprendimuose, viskas baigsis neišvengiamais konfliktais. Būtina suprasti, kad diskomfortas vaidina teigiamą vaidmenį, pakeldamas santykius į naują lygmenį. Reikia kalbėtis vienam su kitu, kai jaučiate diskomfortą, nieko nenuslepiant. Svarbu mokėti girdėti antrą pusę, išsaugojant tuo pat metu kritiškumą savo atžvilgiu. Jeigu nenagrinėsime diskomfortą keliančių situacijų, ims kauptis nuoskaudos, negatyvas, o tai neišvengiamai baigsis konfliktu.

Mokykitės ramiai priimti vienas kito trūkumus ir minusus. Mūsų gyvenimas toks spalvingas dėl to, kad jį sudaro daug sudėtinių dalių, kurių centras – mes patys, tuo atveju, jei skleidžiame meilę ir gerumą. Vystydamiesi, mes darome vienas kitą dvasiškai turtingesniais, stipresniais.

Jei suprantame ir priimame mylimo žmogaus interesus, tai šitaip suteikiame jam laisvę asmeniškai vystytis. Visada reikia suprasti, kad du paukščiai, surišti savo sparnais, neišvengiamai nukris. Dėl to reikia skristi reikia ne kartu, o ta pačia kryptimi.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *