Ilgam numesti svorio neįmanoma – numesti kilogramai vis tiek sugrįš

Amerikos mokslininkai sugriovė milijonų žmonių, kurie bando numesti svorio, svajonę. Pasirodo, ilgalaikėje perspektyvoje atsikratyti antsvorio praktiškai neįmanoma.

Laikydamiesi įvairiausių ekstremalių dietų, per kelis mėnesius galite numesti 10 ar net 20 kg, tačiau laikui bėgant numesti kilogramai vis tiek sugrįš atgal. Kaip nustatė Minesotos universiteto mokslininkai, ilgai tyrinėję natūralios kovos su nutukimu ypatybes, numesti svorio ilgam laikui neįmanoma.

„Įrodymai yra visiškai akivaizdūs, kad ir kokie nemalonūs jie bebūtų“, – teigia psichologė Tracey Mann, 20 metų vadovaujanti Mitybos laboratorijai. – Ilgalaikis efektas būdingas tik labai nedideliam žmonių procentui. Žinoma, praktiškai bet kuri dieta padės jums numesti svorio, kartais labai pastebimai. Tačiau jei pažvelgsime į svorio atsikračiusį žmogų po 5-10 metų, pamatysime, kad visi numesti kilogramai sugrįžo atgal“.

Pasak Albertos universiteto profesoriaus Timo Caulfieldo, sėkmingos svorio metimo istorijos palaiko populiarų mitą apie galimybę visiems laikams atsikratyti svorio. Profesorius sutinka, kad žmonėms dažnai yra pateikiami pavyzdžiai tų, kuriems pavyko atsikratyti papildomų kilogramų ir išlaikyti savo rezultatus ilgus metus. O iš tikrųjų visa tai tėra išimtys, kurios tik patvirtina taisyklę. 99 procentams žmonių to padaryti nesigaus.

Bet jei dauguma mokslininkų žino, jog neįmanoma numesti svorio, kodėl jie apie tai nepasakoja žmonėms? Profesorius Caulfieldas kalba apie politinį korektiškumą, kuris šiuo klausimu egzistuoja mokslo žmonių tarpe. Daugumai paprastų piliečių ši žinia bus pernelyg nemaloni. Kita vertus, Tracey Mann rekomenduoja laikytis sveikos mitybos ne dėl svorio, o dėl pačios sveikatos, tokia dieta yra daug efektyvesnė ir teisingesnė.

oNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.