Pasak specialisto, šiose frazėse slypi priešiškumas.
Kartais sunku iššifruoti socialinius santykius, ypač kai kalbama apie iš pažiūros draugiškas frazes, už kurių slypi pasyvi agresija. Raktas į jų atpažinimą – suprasti ketinimus, rašo hackspirit.com.
Pasyvi agresija – tai būdas išreikšti nepasitenkinimą išlaikant mandagumo regimybę. Tai gudrus būdas išreikšti savo nuomonę be tiesioginės konfrontacijos ir dažnai išreiškiamas iš pažiūros draugiška kalba.
Specialistas įvardijo frazes, kurios skamba nekenksmingai, bet iš tikrųjų yra persmelktos paslėpto priešiškumo:
„Gerai, kaip manote, taip ir bus geriausia.” Kas ištaria šią frazę, reiškia nepasitenkinimą ir nusivylimą.
„Ne, viskas gerai. Tikrai.” Visada atrodo kaip draugiškas atsakas, bet iš tikrųjų tai netiesioginis būdas išreikšti savo susierzinimą.
„Aš maniau, kad tu žinai.” Frazė, paprastai ištariama siekiant perkelti kaltę ir net subtiliai kritikuoti asmenį, su kuriuo kalbate, kad jis nežinojo.
„Aš nesu piktas.” Jei žmogui tenka aiškinti, kad jis nėra piktas, didelė tikimybė, kad jis jaučia tam tikrą apmaudą.
„Aš tik sakau.” Ši frazė paprastai dedama teiginio, kuris gali atrodyti nemandagus ar prieštaringas, pabaigoje, tikintis sušvelninti galimus padarinius.
„Nesijaudink dėl to.” Viena iš tų frazių, kurios iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti raminančios, tačiau dažnai gali turėti sunkesnę potekstę.
„Įdomu, kad nusprendėte tai padaryti būtent taip.” Tokie žodžiai dažnai gali pakirsti pašnekovo pasitikėjimą ir sukelti nereikalingų abejonių.
„Nenoriu būti nemandagus, bet…”. Ši frazė dažnai vartojama kaip leidimas pasakyti ką nors, kas, kalbėtojo žiniomis, gali būti skaudu ar kontroversiška.
„Jei jūs to norite”. Frazė, kurioje dažnai skamba nusivylimo ar nepritarimo tonas.