Jei galite su partneriu aptarinėti absoliučiai viską, reiškia, tai – meilė

Esu tikra, kad svarbiausias sveikų santykių kriterijus – bendravimo kokybė. Ir nieko daugiau. Visa kita – dėmesys, atsakingumas, rūpestingumas ir t.t. – seka iš bendravimo kokybės. Jei galite su partneriu aptarinėti viską, absoliučiai viską, be smerkimo, išsisukinėjimo, nuvertinimo, neišjuokdami, be vėliau sekančių kandžių pastabų, be kaltinimų, reiškia, jums žiauriai pasisekė. Arba tiesiog pagaliau subrendote meilės ir harmonijos kupiniems santykiams.

Mano praktika rodo, kad mylintys vienas kitą žmonės gali valandų valandas kalbėtis apie viską pasaulyje. Abejonės, pergyvenimai, nepasitikėjimas, netikrumas, viltys… Nėra uždraustų temų, įskaitant anksčiau buvusius santykius ir fiziologijos niuansus.

Tikrasis artumas – kai gali būti visiškai atviras kitam. Tiek pat atviras, kaip sau pačiam. Tai nereiškia, kad reikia pastoviai gyventi atlapojus širdį (visiems mus periodiškai prireikia pabūti vienam, asmeninėje erdvėje). Tai reiškia, kad kai esi pasiruošęs, kai nori pasidalinti jausmais ir mintimis, kitas žmogus pasirengęs tave išklausyti. Ir nori tave suprasti. Nori užjausti, jei prireiks. Palaikyti.

Jis gali turėti savo nuomonę, gali jums netgi nepritarti, tačiau niekada neklibins jau ir taip nestabilios tavo būsenos. Jis palauks tinkamesnio momento ar parinks tinkamesnius žodžius, kad suprastumėte jo mintį, jūsų neužgaudamas.

Rūpestingumas, atsargumas – štai kas yra sveikas artumas: „Aš neturiu tapti skausmo šaltiniu mylimam žmogui”. Švelnumas. Netgi jei nesutinki ir nepritari – darai tai švelniai.

Jeigu žmogus vaizduoja mokytoją: „Štai matai, tu pati traumuota, tau reikia su savimi kažką daryti. Rėkauji, keli isterijas, pyksti… Gydykis”, reiškia – velniop tokį mokytoją. Tą pačią minutę.

Mylintis žmogus niekada to nepasakys, nes jis skaitosi su jūsų jausmais. Jeigu pyksti, reiškia, tau skauda širdį ir jis tai supranta. „Viskas gerai, aš tave myliu”.

Mylintis žmogus jaučia tave ir lygiai taip pat skaudės jam pačiam. Tai tas pats, kas pačiam save susižeisti. Abipusis pojūtis.

Mylinčiam žmogui svarbu, kad mylimasis galėtų vystytis, tobulėti, realizuoti savo svajones, galėtų tikėtis supratimo ir palaikymo gyvenimiškose situacijose.

Mylimas žmogus turi būti laimingas. Tai sveikų santykių cementas, jei tik poroje šitaip galvoja abu.

O jei kažkas tave nori keisti, reiškia, jam neskauda, kai skauda tau. Juk tai akivaizdu, tiesa? Jeigu jis kėsinasi į tai, kas tau svarbu ir nenori išklausyti tavo argumentų, reiškia, į tavo laimę jam nusispjauti. Jeigu kitas žmogus, matydamas tavo jausmus, toliau tave erzina, dar labiau įsiūbuodamas tavo emocijas, reiškia, jis tau abejingas. Ką jis myli ir apie ką galvoja šiuo konkrečiu momentu?

Jeigu negalite bendrauti su artimu žmogumi kaip pats su savimi, reiškia, kito artimo žmogaus, išskyrus save patį, jūs neturite.

.Naujienos iš interneto

One thought on “Jei galite su partneriu aptarinėti absoliučiai viską, reiškia, tai – meilė”

  1. Kuo daugiau butina bendrauti su savo gyvenimo draugu ir nebijoti atvirų pokalbių. Stengtis puoselėti savikontrolę, kad suvaldyti emocijas ir išsilaisvinti nuo nuo ” konfliktų kilpos”. Siekti abipusės meilės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *