Ar tikrai žinote kaip rūpintis įvairiais medeliais?

Rūpinantis skirtingais medžiais reikia suprasti jų priežiūrą, kuri skiriasi priklausomai nuo rūšies, klimato, dirvožemio tipo ir augalo augimo tarpsnių. Straipsnyje aptariama medelių priežiūra, pritaikyta įvairiems medelių tipams.

Lapuočiai medžiai

Lapuočiams, tokiems kaip klevai, ąžuolai, beržai, reikia ypatingos priežiūros:

Sodinimas: Idealus variantas yra ankstyvas pavasaris arba ruduo. Įsitikinkite, kad sodinimo vieta gauna pakankamai saulės šviesos.

Laistymas: Naujai pasodintus lapuočių augalus laistykite du kartus per savaitę, kad augalas įsitvirtintų. Sausuoju laikotarpiu medelį laistykite kartą per savaitę, užtikrindami, kad žemė išliktų drėgna, bet neužmirkusi.

Genėjimas: Genėkite žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, prieš išsiskleidžiant lapams. Pašalinkite negyvas arba sergančias šakas ir suformuokite medelį.

Visžaliai medžiai

Visžaliai augalai, tokie kaip pušys, maumedžiai ir eglės, išlaiko savo lapus ištisus metus ir reikalauja skirtingos priežiūros nei lapuočiai:

Sodinimas: Sodinkite anksti pavasarį ar rudenį. Pasirinkite sodinimo vietą su tiesioginiais saulės spinduliais ir sausu dirvožemiu.

Laistymas: Naujai pasodintus medžius reikia laistyti dažniau, maždaug du kartus per savaitę, kad įsitvirtintų šaknys. Įsitvirtinus šaknims, laistykite kartą per savaitę, kad dirva būtų drėgna, bet neužmirkusi. Karštu ir sausu laikotarpiu laistykite dažniau, kad išvengtumėte streso. Visada laistykite prie medžio kamieno, kad vanduo giliai prasiskverbtų į dirvą.

Genėjimas: Visžalius augalus genėti reikia minimaliai. Bet kada pašalinkite negyvas ar pažeistas šakas. Lengvas formavimas gali būti atliekamas ankstyvą pavasarį arba žiemos pabaigoje.

Vaismedžiai

Vaismedžiams, tokiems kaip obelys, vyšnios ir kriaušės, reikia specialios priežiūros, kad būtų užauginti sveiki vaisiai.

Sodinimas: Geriausiai vaismedžiams sodinti tinka ankstyvas pavasaris. Vaismedžiams reikia tiesioginių saulės spindulių ir derlingos dirvos.

Laistymas: Vaismedžiams reikia nuolatinės drėgmės, ypač auginimo sezono metu. Laistykite naujai pasodintus medžius du kartus per savaitę, kad padėtumėte užaugti jų šaknų sistemai. Subrendusius vaismedžius reikia laistyti kartą per savaitę, kad žemė išliktų nuolat drėgna. Vystantis vaisiams, padidinkite laistymo dažnumą, kad užtikrintumėte gausų vaisių augimą.

Genėjimas: Genėkite kasmet žiemos pabaigoje, kad pašalintumėte negyvą medieną, pagerintumėte oro cirkuliaciją ir suformuotumėte medį, kad geriau prasiskverbtų saulės šviesa. Vaisių retinimas taip pat gali būtų geras būdas pagerinti vaisių kokybę ir dydį.

Dekoratyviniai medžiai

Dekoratyviniai medžiai, tokie kaip sedulos, magnolijos, sakuros ir bonsai (daugiau sužinokite ČIA) vertinami dėl savo grožio:

Sodinimas: Rekomenduojama sodinti pavasarį ar rudenį. Pasirinkite vietą, kurioje būtų tinkamos apšvietimo sąlygos (vieniems reikia tiesioginių saulės spindulių, kitiems – dalinio pavėsio).

Laistymas: Naujai pasodintus dekoratyvinius augalus laistykite dažnai, maždaug du ar tris kartus per savaitę, kad padėtumėte užaugti šaknims. Augalui prigijus, laistymą sumažinkite iki karto per savaitę, užtikrindami, kad dirvožemis būtų nuolat drėgnas, bet neužmirkęs. Karštu ir sausu periodu padidinkite laistymo dažnį, kad išvengtumėte streso.

Genėjimas: Genėkite pasibaigus žydėjimo laikotarpiui, kad išlaikytumėte formą ir pašalintumėte visas negyvas ar pažeistas šakas.

Pabaigai

Tinkama medžių priežiūra užtikrina jūsų auginamų medelių sveikatą ir ilgaamžiškumą. Pritaikę priežiūrą pagal konkrečius medžių rūšies poreikius, vietos klimatą ir dirvožemio sąlygas, pasieksite geriausių rezultatų. Reguliarus stebėjimas, laistymas, genėjimas ir apsauga nuo kenkėjų yra pagrindiniai veiksmingos medelių priežiūros komponentai.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *