Aktuali problema: kaip iš drabužių išvalyti braškių dėmes

Braškių sezonas įsibėgėja, o tai reiškia, kad atėjo laikas mėgautis šių nuostabių uogų skoniu. Tačiau, be malonumo, braškės gali atnešti ir nemalonių staigmenų – dėmių ant drabužių, kurias gali būti sunku pašalinti.

Nesijaudinkite, nes yra keletas veiksmingų metodų, kurie padės išsaugoti mėgstamą daiktą. Apie tai rašo Novyny.live.

Jokiu būdu netrinkite dėmės! Taip tik sutepsite nešvarumus ant audinio ir apsunkinsite jų pašalinimą.

Veikite nedelsdami! Kuo šviežesnė dėmė, tuo lengviau ją pašalinti.

Štai keletas priemonių, kurios padės atsikratyti braškių dėmių:

Glicerinas:

Šis būdas tinka spalvotiems drabužiams. Užtepkite 40 g glicerino ant dėmės vietos ir palikite 2 valandas. Tada išskalbkite daiktą šiltame vandenyje.

Druska:

Šis metodas tinka gležniems audiniams. Iš druskos ir vandens padarykite tirštą pastą. Užtepkite pastą ant dėmės ir palikite kuriam laikui. Tada druskos dėmes išplaukite muilo tirpalu. Drabužius skalbkite šiltame vandenyje.

Actas ir valgomoji soda:

Sumaišykite 9 % acto su soda, kol susidarys skysta košelė. Užtepkite mišinį ant dėmės ir palikite 30 minučių. Likusią mišinio dalį nuplaukite ir perskalaukite audinį vėsiu vandeniu.

Citrinos rūgštis:

Ištirpinkite 1 arbatinį šaukštelį citrinos rūgšties 1 puodelyje vandens. Užterštą vietą 20 minučių mirkykite tirpale. Jei reikia, mirkymą pakartokite.

Vandenilio peroksidas:

Sumaišykite 1 arbatinį šaukštelį vandenilio peroksido su 100 ml vandens. Užtepkite tirpalą ant dėmės ir palikite 5 minutes. Kruopščiai nuplaukite vandeniu.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *