Ką daryti, jei jus laiko sena

Vos moteriai atšventus 30-metį, aplinkiniai vyrai pradeda žarstyti tokias frazes, kaip: „Ką, senute, geriausi metai praeity?“ O kuo toliau praeity lieka 30-as jubiliejus, tuo juokeliai apie amžių dažnėja ir darosi skaudesni. Kodėl mūsų vyrai, laikantys save šmaikštuoliais, taip anksti ir labai viešai nurašo jaunas ir gražias moteris? Kaip pakeisti šią situaciją?

Patarimai, kad gyvenimas būtų paprastesnis

Ką daryti, jei dar neįpratote būti vadinama „moterimi“, o jau dažnai girdite nešvankius juokelius apie savo amžių? Sunkiausia šias permainas priimti toms, kurioms „šiek tiek daugiau nei 30“.

1. Nepraraskite savitvardos

„Ramiai reaguokite ir kai švenčiate „pirmą rimtą jubiliejų“ sulaukusios 30-ies, ir gavusios pensininkės pažymėjimą, – sako Olga Machovskaja, knygos „Meilė renkasi narsias“ autorė. – Nepamirškite, kad kiekvienas amžius turi savo pliusus. Vieniems tapsite mokytoja, o tiems, kurie 10–20 metų vyresni, liksite „mergaite“. Reikia plėsti ribas ir bendrauti su įvairaus amžiaus žmonėmis.“

2. Nenukabinkite nosies

Šis patarimas, žinoma, aktualiausias sulaukusioms 55-erių, bet pradėti gyventi vadovaujantis šiuo principu psichologai pataria kuo anksčiau. Meskite iš galvos mintį, kad 35 metai yra ta riba, kurią peržengusi moteris gali nebesirūpinti savimi, nebesistengti tobulėti ar bendrauti su įdomiais žmonėmis. „Sulaukusios 55-erių moterys toliau gyvena labai skirtingai. Vienos pradeda niurzgėti ir tiesiog akyse sensta, o kitos – jauninasi, atsiriboja nuo senukų. Susiranda naujų draugų, įskaitant ir jaunesnius už save… Tai pati teisingiausia strategija“, – pabrėžia O. Machovskaja.

3. Atminkite, kad dėl amžiaus priekaištauja nevykėliai

Atkreipkite dėmesį, kas jums vis užsimena apie „nuvažiavusį traukinį“? Kolega, kuris sulaukęs 35-erių tapo direktorių valdybos nariu, ar 37-erių kolega, kurio alga nekyla jau penktus metus? Žinoma, pastarasis. O dar leptelėti, „na ką, sese, įžengei į ketvirtą dešimtį?“, gali brolis. Ir nesvarbu, ar jis studentas, ar plinkantis dėdulė – tai amžinas konkurentas dėl tėvų meilės. O 37 erių kolega prie spausdintuvo – korporatyvinis konkurentas. Amžių jis jums prikiša todėl, kad kitų argumentų neturi.

Kaip išsisukti iš tokios padėties? „Išgyventi kolektyve galima dviem būdais, – sako psichologas Valerijus Bo. – Arba pakilti keliais laipteliais, arba užminti ant to paties laiptelio stovinčiam pretendentui ant uodegos.“

O. Machovskaja tokius juokelius siūlo vertinti kaip atspindinčius juokautojo kompleksus: „Vyrus erzina sijonuotos kolegės konkurencija. Tokiu būdu jie, šokiruodami, mažindami pasitikėjimą savimi, laikinai pašalina varžovę. Žemo lygio triukas.“

Neskubėkite įsižeisti ar kaltinti kolegos seksizmu, tokias replikas vertinkite kaip įprastą netaktą: mandagiai leiskite bendradarbiui suprasti, kad jis suskėlė kvailystę.

4. Šypsokitės

„Manoma, kad šypsena – jaunų žmonių atributas, o senatvėje žmonės tik kenčia ir dejuoja, – analizuoja O. Machovskaja. – Reikia griauti stereotipus ir šypsotis. Visada – ir kai jums 25, ir kai 35, ir kai 55.“

Ši taktika, beje, yra puikus atsakas į pavydaus trečiajame punkte paminėto bendradarbio replikas: nuginkluokite chamą šypsena, ir noras jus užkabinti ilgainiui išnyks.

5. Pasiruoškite atkirtį iš anksto

Su laiku mes imame susigaudyti, kas darbe po gimtadienio tosto gali leptelti: „Kiek tau tų metelių sukako? 33? O, solidus amžius, jaunystė, reiškia, jau baigėsi!“ Vertėtų pasiruošti tokioms situacijoms. „Pasiruoškite atkirtį iš anksto, – pataria O. Machovskaja. – Neužsipulkite, atsakykite oriai, atsimokėkite tuo pačiu, primindama visiems jo profesines nesėkmes.“

V. Bo siūlo reaguoti radikaliai: „Galbūt jūs nuspręsite išeiti iš dabartinės įmonės į kitą, – svarsto ekspertas. – Aiškindama priežastis, kodėl nusprendėte pakeisti darbą, jei jus bandys sulaikyti sakydami, jog esate vertinga darbuotoja, pabrėžkite, kad negalite dirbti ten, kur esate diskriminuojama dėl amžiaus. Tegul nevykėlis kolega išklauso vadovų priekaištus.“

6. Įvertinkite savo bendravimo ratą

Netaktiškas pastabėles apie amžių dažniausiai laido kariškiai, policininkai, kiti pareigūnai, jie būdingi ir patriarchaliniuose kolektyvuose. „Kūrybinėje sferoje moteris greičiau bus apšaukta negabia, nei sena“, – įsitikinusi O. Machovskaja. O jei esate priversta dirbti nepalankioje aplinkoje, pasistenkite įgyti imunitetą juokeliams apie amžių.

7. Prisiminkite „kasų tampymo“ fenomeną

Dažnai žmogus, kitus erzinantis dėl amžiaus, sako, kad „jam tai nesvarbu“. „Tai mokykloje neišaugtas „kasų tampymo“ sindromas, – įsitikinusi O. Machovskaja. – Ir mane tai stebina. Mūsų visuomenė seksistinė, mūsų pasaulis sukasi aplink vyrus, o jie taip primityviai reaguoja į mūsų sėkmę ir stengiasi atkreipti dėmesį į save.“

Pažvelkite į tai kitaip: o gal bendradarbis tokiu vaikišku būdu bando atkreipti į save jūsų dėmesį? Tokiu atveju išpuoliai baigsis tik jei rimtai pasikalbėsite su skriaudiku.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *