Ką geriausia valgyti pusryčiams, kad pagerintumėte smegenų veiklą?

Kad būtume žvalūs ir produktyvūs tiek fiziškai, tiek protiškai, svarbu tinkamai pavalgyti ryte. Juk būtent nuo pusryčių prasideda mūsų diena ir šio valgio metu gauname pirmąją energijos dozę. Ką geriausia valgyti pusryčiams, kad suaktyvintume smegenų veiklą?

Smegenys sunaudoja apie 20 % visam organizmui skirtos energijos. Tai gana daug! Todėl bet koks energijos trūkumams kenkia mūsų protinei veiklai. Kai kalba pasisuka apie sveiką mitybą, dažnai visiškai išbraukiame cukrų iš savo raciono. Tai nėra pats geriausias ar vienintelis įmanomas sprendimas. Kur kas naudingiau atkreipti dėmesį į produktus, kurie praturtina organizmą švaria energija.

Čija sėklos

Čija sėklose mažai kalorijų, tačiau jose gausu omega-3 riebalų rūgščių. Jos yra labai naudingos smegenims. Jose taip pat daug kalcio, antioksidantų ir geležies. Dėl gausaus kalio ir skaidulų kiekio čija sėklos yra vienas geriausių maisto produktų pusryčiams.

Avokadas

Avokaduose gausu riebalų. Tačiau gerųjų riebalų, kurie mūsų organizmui labai naudingi. Jie prisideda prie geros arterijų būklės. Kartu su kitomis avokaduose esančiomis medžiagomis jie stiprina nervų ir smegenų ląsteles.

Žalioji arbata

Žalioji arbata yra puikus antioksidantų šaltinis. Šios medžiagos padeda apsaugoti ląsteles nuo pažeidimų ir taip sumažina įvairių ligų riziką. Tai bene geriausias rytinis gėrimas.

Avižiniai dribsniai

Avižiniuose dribsniuose gausu maistinių medžiagų. Tiek ten esantys vitaminai, tiek mineralai yra be galo naudingi organizmui. Be to, avižiniai dribsniai aprūpina mus energija, kurios tikrai prireiks per visą dieną.

Mėlynės

Mėlynėse gausu antioksidantų, kurie pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis. Mėlynės padeda sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje, pagerinti smegenų neuronų tarpusavio ryšius ir taip palengvina mokymosi ar naujų įgūdžių įgijimo procesus.

Dabar žinote, ką geriausia valgyti pusryčiams. Jei dieną pradėsite tinkamai pasistiprinę, ji bus kur kas produktyvesnė ir džiugesnė.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.