Kaip atskirti emocinę priklausomybę nuo meilės

Bet kokiuose artimuose santykiuose yra tam tikra emocinė priklausomybė, kadangi juose egzistuoja jausmai. Aš užmezgu artimus santykius su kitu žmogumi, jis man įdomus, jaudina, jaučiu jam trauką, mano požiūris į jį prisotintas emocijų. Normalu, kai reikia kito žmogaus. Mėginimai būti absoliučiai savarankišku – bevaisės pastangos, kurios neišvengiamai sukelia nerimą ir neišvengiamai baigiasi neviltimi.

Kada galima kalbėti apie patologinę emocinę priklausomybę?

Pagrindinis rodiklis – mūsų emocinė būsena. Kai santykiai tampa skausmingi, juose yra daug nuoskaudų, ašarų, prieštaravimų, tačiau nėra resursų ir jėgų šiems santykiams išspręsti ar nutraukti. Gaunasi užburtas ratas. Arba santykiai nutrūksta, o paskui grįžtama pas partnerį ir kančių ratas vėl užsidaro.

Priklausomuose santykiuose galima nesunkiai atsekti, kaip susidaro šis ratas.

Poreikio pasireiškimas. Partneriui išsakomas noras – arba užuominų, arba ultimatumo forma. Pavyzdžiui: meilužė pateikia ultimatumą savo vyriškiui: tai nepakeliama, kiek gali tęstis tokie santykiai?! Noriu, kad paliktum savo žmoną ir mes pradėtume gyventi kartu.

Atsisakymas. Vyras atsisako palikti žmoną arba tempia laiką, suranda daug pasiteisinimų (maži vaikai, serganti žmona, bendra būsto paskola ir pan.). Šiuose dvigubuose santykiuose jam viskas tinka ir patinka, jis nėra pasirengęs paaukoti savo komforto vardan santykių.

Didėjantis nepasitenkinimas, mintys apie išsiskyrimą. Sulaukusi dar vienos nesėkmės, moteris pajunta pyktį, apmaudą, įsijungia kritinis mąstymas, ji analizuoja situaciją ir daro išvadas: „Arba jis manęs tiesiog nemyli, aš jam nereikalinga, jei nėra pasiruošęs skyryboms. Arba jis yra neryžtingas bailys, toks vyras nevertas mano meilės”.

Pareiškiamos pretenzijos. Barniai. Konfliktas baigiasi kivirču ar visišku tarpusavio nesupratimu, moteris nusprendžia nutraukti santykius, nes nemato tolesnio jų tęsinio, jaučiasi nemylima.

Vienatvės baimė. Moteris stengiasi pamiršti partnerį, išsiskyrimą lydi stiprūs emociniai išgyvenimai. Ji blogai jaučiasi viena. Negatyvias kritiškas mintis apie savo partnerį išstumia pozityvūs prisiminimai apie tai, kaip gera jiems buvo kartu. Atmintis išstumia viską, kas bloga, kritinis mąstymas išsijungia, suveikus psichologinei gynybai.

Suartėjimas ir susitaikymas. Moteris suvokia, kad negali be jo gyventi, jis jai reikalingas kaip oras, dėl to inicijuoja susitikimą. Po to seka audringas susitaikymas, euforija.

RATAS UŽSIDARO.

Išsiskyrimą visada lydi emociniai išgyvenimai. Liūdna, kai du žmonės dėl įvairių priežasčių negali būti kartu. Normalu, kai psichiškai sveikas žmogus skiria sau šiek tiek laiko pergyvenimams. Jis turi vidinį resursą atsigavimui, nes tiksliai žino, kas bus mylimas ir vertingas, tačiau taip bus jau sekančiuose santykiuose.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *