Kaip bet kokį kivirčą paversti konstruktyviu pokalbiu?

Mes visi pykstamės. Santykiuose su mylimu žmogumi, darbe, draugų rate. Tai normalu ir natūralu, nes per kivirčą kitiems signalizuojame apie savo nepritarimą, apie asmeninių ribų egzistavimą. Tačiau dažnai nutinka taip, kad kivirčas tampa neproduktyvus.

Jis pereina iš kategorijos „Pokalbis, siekiant išsiaiškinti santykius“ į kategoriją „Pokalbis, kad kuo stipriau vienas kitą įskaudintume“. Ir tai neišvengiamai veda prie santykių pablogėjimo.

Kodėl mums taip svarbu ginti savo teisumą?

Todėl, kad tai pasąmonės lygmenyje mums garantuoja saugumą. Juk jei nugalėjo mūsų požiūris, vadinasi, esame verti žmonės, su kuriais reikia skaitytis. Kas atsitinka, kai pralaimime? Mums pradeda atrodyti, kad tai liudija mūsų menkumą.

„Pastebėjau, kad niekaip negaliu išgyventi savo pralaimėjimų. Ir tai galioja ne tik rimtuose dalykuose, susijusiuose su darbu. Netgi salo žaidimai kelia kančias. Kai su kuo nors konkuruoju ir pralaimiu, jaučiuosi tiesiog klaikiai. Net negaliu bendrauti su laimėjusiu žmogumi. Suprantu, kaip tai keista, bet nieko negaliu padaryti“, – pasakoja viena iš mano klienčių.

Kokia frazė padės pokalbį iš kivirčo nukreipti konstruktyvia linkme?

„Mudu su tavimi esame toje pačioje pusėje“.

Šia paprasta fraze jūs primenate savo oponentui, kad turite bendrą tikslą. O tai reiškia, kad žiauriai ir žūtbūtinai konkuruoti tarpusavyje tiesiog nėra prasmės.

Tai ypač pasakytina apie meilės santykius. Sutikite, kartais mes tiesiog pamirštame, kad mylime vienas kitą ir pradedame visiškai realiai konkuruoti su partneriu. Kur toks elgesys gali nuvesti? Kaip tik į palaipsniui besikaupiančias abipuses nuoskaudas, kurios paskui išsakomos ne ramioje atmosferoje, o kivirčo įkarštyje.

Jei jums svarbu išlaikyti su žmogumi emocinį kontaktą, neprarasti jo pasitikėjimo ir pačiam nenustoti pasitikėti, reikėtų kuo dažniau prisiminti paprastą dalyką: „Mudu esame toje pačioje pusėje“.

Ir jeigu nuspręsite kovoti su partneriu, po šios frazės paaiškės, kad stojate į kovą ne tik su juo, bet ir su savimi.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *