Kaip gerti vandenį

Dieną rekomenduojama pradėti nuo 1-2 stiklinių vandens. Valgyti galima po 30-45 minučių. Taip pat galima 30-45 minučių prieš visus valgius išgerti 1 stiklinę vandens. Pvz., prieš gaminant valgį išgerti stiklinę. Kol valgis bus paruoštas, jau ir bus praėjęs tas laikas.

Po valgio gali kilti noras atsigerti po kokių 45 minučių. Tuomet galima išgerti 1-2 gurkšnelius, bet didesnį kiekį patartina gerti ne anksčiau kaip po 1-1,5 ar net 2 valandų. Kuo suvalgytas maistas turi daugiau baltymų, tuo ilgiau negalima gerti didelio kiekio vandens, nes baltymai (mėsa, kiaušiniai, sūris) virškinami skrandyje ir išbūna ten iki 2 val. Jei gersime tuo metu šarminį vandenį, tiesiog praskiesime skrandžio sultis ir sutrikdysime virškinimo procesą. Jei valgomi vaisiai, gurkšnoti vandenį galima ir po 30 minučių, nes vaisiai, ypač saldūs, po kokiu 20-30 minučių jau būna žarnyne.

Tarp valgių patartina pagurkšnoti vandenį nedideliais gurkšneliais.

Einant miegoti irgi patartina išgerti stiklinę vandens, kad organizmas galėtų naktį tęsti apsivalymo ir maistinių medžiagų pasisavinimo procesus, nes be gero vandens nevyksta geras medžiagų pasisavinimas ir toksinų šalinimas. (Per minutę per inkstus prateka apie 1,5 litro kraujo, per parą apie 2000 litrų!) Jei šlapimo pūslė yra silpnesnė, kad nereikėtų naktį keltis, galima vandens išgerti 1 valandą prieš miegą, kad dar prieš gulant būtų pašalintas skysčių perteklius arba išgėrus vandens suvalgyti kelis (2-3) grūdelius rupios nevalytos jūros druskos.

Mokantis labai gerai gerti vandenį, nes smegenų darbo pajėgumas priklauso nuo vandens kiekio. Smegenys – pats jautriausias vandens trūkumui organas (smegenys – 80 proc. vanduo). Jei paskaitų metu žmogus gurkšnoja vandenį, jo smegenys geriau aprūpinamos deguonimi, o kartu mažiau pasireiškia mieguistumas. Kuo vanduo šarmiškesnis – tuo daugiau jis prisotintas deguonies.

Jei kankina galvos skausmai, depresija, pirmoji pagalba – taip pat vanduo.

Per karščius ir sportuojant dėl sustiprėjusio prakaitavimo sutirštėja kraujas – padidėja insultų, infarktų tikimybė. Kartu sumažėja jo takumas, mažiau pernešama deguonies, todėl apie vandens bei deguonies trūkumą smegenys signalizuoja nuovargiu, silpnumu. Išeitis – gerti daugiau vandens.

Daiva Žilinskienė,

Biologė



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *