Kaip nuolatinis rėkimas ant vaiko veikia jo sveikatą

Nedarykite to! Vaikų auklėjimas – tai pakankamai įdomus procesas, reikalaujantis daug kantrybės, ištvermės ir žinių. Jei vaikas supranta tik aprėkus, reiškia, kažkas pasisuko ne taip. Nuolatinis rėkimas negatyviai veikia vaikų psichiką ir sukelia vaikams agresiją, susikaustymą ir nepasitikėjimą savimi.

Kaip rėkimas veikia vaiką. Kai mes pradedame rėkti ant vaiko, jo organizmas išskiria didelį kiekį streso hormono, kūnas įsitempia, o mintys užsiblokuoja. Didžioji smegenų jungtis, jungianti du smegenų pusrutulius, sumažėja.

Rezultatas yra smegenėlių kraujotakos sumažėjimas, smegenų aktyvumo susilpnėjimas, atminties ir dėmesio pablogėjimas. Sutrinka vaikų emocinė pusiausvyra. Prasideda paauglių elgesio problemos ir depresyvi vaikų būsena. Jie nustoja mokytis, pradeda meluoti ir veliasi į konfliktines situacijas. Savivertė krinta, vaikas užsidaro ir ima galvoti, kad yra niekam nereikalingas. Tokių rimtų traumų neištaisysi dovanomis ir apkabinimais.

Kodėl tėvai nesusivaldo ir šaukia ant vaikų? Tėvai negali susidoroti su stresine situacija, praranda emocijų kontrolę ir išlieja visą negatyvą ant artimųjų. Todėl kad jų tėvai elgėsi taip pat, sprendė situacijas riksmu ir skandalais. Tai šeimos elgesio ir atmosferos pasekmė, kai jie buvo vaikai. Ką daryti, kad nustotumėte šaukti ant vaiko? Išanalizuokite situaciją, kuri jus erzina.

Galbūt jūs blogai jaučiatės, nesusikaupę ir irzlūs. Prieš užsiplieksdami, sustokite, kelis kartus giliai įkvėpkite arba išeikite iš kambario. Nereikalaukite per daug. Tai dar nebrandus vaikas ir jis negali būti toks idealus, kaip jums norisi.

Atminkite, būtent jūs esate pavyzdys, palaikymas ir ramstis savo mažyliui!

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *