Kai kurios moterys turi nežinia kada ir kieno joms į galvas instaliuotą įsitikinimą, kad vyras visada turi būti visagalis, visada viską spręsti, viską žinoti ir būti stipria atrama. Toks savotiškas bioagregatas.
Taip, būtų visai neblogai… Tačiau.
Nepaisant to, kad vyrai iš tikrųjų yra mūsų stiprūs superherojai, juos taip pat ištinka sunkūs laikotarpiai, jie irgi turi, problemų ir emocinių „duobių”. Jiems taip pat reikia palaikymo, jiems taip pat būtina greta jausti patikimą petį ir mylinčią širdį.
Tik svarbu turėti galvoje, kad padėti nėra tas pats, kas spręsti už jį visas jo problemas. Kai kurios moterys mąsto būtent šitaip ir puola gelbėti būtent tokiu būdu, nors iš tikrųjų pasąmonėje ne tiek padeda artimam žmogui, kiek siekia įsitvirtinti jo sąskaita, pamalonindamos savo Ego.
Tai kaip vis dėlto palaikyti vyrą, nepažeminant jo orumo?
Pirma. Bet kuri išmintinga moteris visų pirma parodys savo vyrui, kad ji – ramybės ir harmonijos salelė šio pasaulio chaose, ji nepuls verkti ar niršti, nepuls į isteriją ir nešoks iš karto ieškoti būdų, kaip viską kuo greičiau išspręsti.
Neretai po tokių sprendimų tenka smarkiai apgailestauti, kadangi nebuvo atsižvelgta į pačios moters niuansus ir poreikius.
Antra. Net nemėginkite gelbėti savo vyro, užgriūdama jį su savo patarimais, ypač neprašytais.
Nepamirškite – suaugęs vyras pajėgus pats įveikti visus sunkumus, tiesiog jam tuo momentu būtina užsidaryti savo oloje ir gerai pagalvoti. Šiuo metu geriausia, ką galite padaryti, tai duoti suprasti: „Aš čia, netoliese, jei tau prireiks mano pagalbos – tiesiog pasakyk“.
Ir, kas svarbiausia, išlaisvinkite partnerį nuo savęs tam laikotarpiui, kol jis išspręs problemą. Nereikalaukite jo išskirtinio dėmesio į save ir netrypkite kojytėmis, aiškindamos, kad jis kažkam kažką privalo.
Ir jeigu jis atėjo paprašyti jūsų pagalbos, atidžiai išklausykite, ką ir kaip jis sako.
Jei vyrui būtina papasakoti apie savo jausmus – išklausykite be komentarų, be įvairiausių pastabų, be visų tų „och” ir „ach”.
Patikėkite, taip jūs tik įžiebsite konfliktą ir pailginsite vyro užsidarymo, nusišalinimo trukmę.
Trečia .Leiskite jam išsikalbėti. Jeigu jis su jumis kalba, jeigu pradėjo dialogą ir dalijasi su jumis mintimis ir jausmais, jokiu būdu nenuvertinkite jo emocijų! Taip pat verta susilaikyti nuo priežasčių ir kaltininkų ieškojimo. Ir labai stipriai rekomenduoju išbraukti iš savo žodyno štai šitą visų neprotingų moterų taip dažnai svaidomą frazę: „Aš gi tau sakiau!”.
Ši pastaba vyro adresu iškart, per minutę išmūrys neįveikiamą sieną tarp jūsų, nes vyras jums atvėrė savo širdį kaip artimiausiam žmogui, o jūs vietoj palaikymo, ėmėte badyti jo nosį į klaidas, kaip šuniukui į gerą daiktą ant kilimo. Tai – vienareikšmiška išdavystė. Patikėkite, vyrai nėra kvaili, jie patys puikiai supranta, kur buvo neteisūs, kur pridarė klaidų. Išsiaiškins tai ir be jūsų arogantiškų ar piktdžiugiškų „pabadymų”.
Ketvirta. Būkite savo partnerio bendražyge ir atrama, „padavinėkite jam šovinius”, sprendžiant problemas, išlikite šalia ir kritiniais momentais sumažinkite iki minimumo savo reikalavimus, pretenzijas, pasistenkite apgaubti vyrą neįkyriu rūpesčiu ir supratimu. Galiu garantuoti, kad kiekvienas adekvatus vyras sveikai įvertins tokį jūsų elgesį ir su dėkingumu sugrąžins jums šimteriopai daugiau.