Kaip suprasti, kad tai meilė? Pažvelkime į tai iš kitos pusės

Anksčiau maniau, kad meilė – tai kažkas spontaniško ir akivaizdaus. Toks savotiškas jausmų sukrėtimas. Užgriūna žmogų kaip sniegas ant galvos. Atlekia kaip Amūro strėlė. Ir tą momentą mes visi suprantame, tiesa?

Netiesa. Sulaukusi 38 metų ir išgyvenusi vienas skyrybas, aš daugiau nebelaukiu tokios meilės. Dabar Amūras man labiau asocijuojasi su Kalėdų Seniu, ar Velykiniu Triušiu. Meilė – tai tavo sprendimų seka. Pirmasis sprendimas pagrįstas daugybe įvairių faktorių, įskaitant chemiją, principus, humoro jausmą, protą, figūros tipą ir visas kitas aplinkybes.

Skatinami visų šių faktorių mes priimame sprendimą plėtoti meilę šiam žmogui, ar ne. Ir jeigu pasiryžome šiai avantiūrai, štai tada ir gali prasidėti įvairūs spontaniški įvykiai ir momentai, visa ta romantika.

Paskui bus barniai, konfliktai, erzinantys faktoriai, mes pradedame abejoti, ar teisingai pasirinkome. Ir štai čia tenka priimti sekantį sprendimą: tęsti santykius, prisitaikyti prie šio žmogaus, ar ieškoti kito? Šitas sprendimas irgi grindžiamas begale įvairiausių faktorių.

Meilė – tai kasdien daromi sprendimai, kiekvieną dieną mes renkamės: mylėti ar nemylėti. Ir viskas. Labai paprasta.

Yra skirtumas: jausti kažkam meilę (pergyventi dėl žmogaus) ir mylėti (priimti sprendimą mylėti). Mes galime žmogui jausti meilę, tačiau tai nereiškia, kad nusprendžiame jį mylėti visada.

Pasirinkti meilę – tai ne jausmas, o veiksmas.

Štai dėl ko taip sunku. Mums reikia kažką daryti – ir ne šiaip puokštę gėlių pakeliui į namus nupirkti. Mums reikia nustumti į šalį savo pačių interesus.

Kartais mylėti lengva, kartais – sunku. Tačiau bet kokiu atveju – tai mūsų pačių sprendimas.

Laikui bėgant, jeigu mes kasdien renkamės meilę, ji sutvirtėja. Mums pasidaro lengviau ją pasirinkti. Mūsų indėliai (energija, jausmai, jėgos, pastangos) atsiperka. Tampame stipresni kaip pora, kaip asmenybės, nes abu žvelgiame į santykius labai rimtai ir darome tik sąmoningus sprendimus.

Tai kaip sužinoti, ar tai meilė? Klausimas neteisingas. Klausti reikia – ar nusprendėte mylėti šitą žmogų, ar ne? Tiesiog dabar to savęs paklauskite. Ne rytoj. Pasirinkite. Taip ar ne? Ir jeigu atsakymas “taip”, tada mylėkite taip stipriai, kaip tik galite. O jeigu ne, tai ši patirtis tik padarys jus stipresniais.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *