Emocinė nepriklausomybė

Kaip tapti emociškai nepriklausomai nuo kitų?

Užuot svarsčiusios, ką apie jus mano vadovas, kodėl pažįstami nepakvietė į vakarėlį ar kodėl vaikinas iš gretimo skyriaus taip keistai elgiasi, pradėkite mėgautis realiu gyvenimu. Pasinaudokite šiais 11 emocinės nepriklausomybės principų ir galėsite jaustis laisvai.

Nelaukite – veikite!

Bet koks, net visai nereikšmingas judesys į priekį bus efektyvesnis už beprasmišką laukimą. Nepaskambino jums po darbo pokalbio? Paskambinkite pati ir išsiaiškinkite, kada bus priimtas sprendimas. Draugas negali apsispręsti dėl savaitgalio planų? Suplanuokite sau savaitgalį, nepriklausomai nuo jo. Negalite sulaukti paaukštinimo darbe? Paieškokite darbo kitose kompanijose. Geriau išbandyti daugybę variantų ir nepasiekti pageidaujamo rezultato, negu nedaryti apskritai nieko. Niekas nepadarys dėl jūsų daugiau už jus.

Negalvokite apie tai, kaip kiti jus vertina. Vertinkite save pati

Tikrai menkas malonumas sėdėti kavinėje ir klausinėti savęs: „Ar aš jam patinku?“ Tikriausiai pastebėjote, kad vaikinai niekada nesvarsto galimybės, kad jie gali nepatikti. Tad atsipalaiduokite, atsiremkite į kėdės atlošą ir įvertinkite savo pašnekovą pagal visus parametrus. Per tą laiką nuspręsite, ar jis jums įdomus, ar ne.

Nepasiduokite iliuzijoms

Įsivaizduokite, kiek laiko būtų galima sutaupyti, jeigu negaištumėte jo vyriškos simpatijos signalų aiškinimui. Koks skirtumas, kaip jis pažvelgė ir ar užkiša nykštį už diržo, jeigu jis iki šiol nepaskambino ir nepakvietė į pasimatymą? Kelių kartų moterų patikrinta aksioma: vyras neskambina dėl dviejų priežasčių – arba jis nenori, arba jis miręs. Geriausias nusiteikimas bus ramus optimizmas.

Mokykitės pataisyti sau nuotaiką

Neleiskite sau „praskysti“ dėl menkiausio nemalonumo, pavyzdžiui, kad viršininkas papriekaištavo dėl vėlavimo ar draugė sukritikavo naują šukuoseną. Kiti žmonės neturi neigiamai paveikti jūsų emocinės būsenos ir pakirsti pasitikėjimo savimi. Kad būtumėte geros nuotaikos, turėkite po ranka ilgą džiuginančių dalykų sąrašą (šilta vonia, įdomi knyga, kavos puodelis su pyragu, plaukiojimas baseine, apsilankymas grožio salone ir kiti). Kompensuokite nesėkmes malonumais.

Neignoruokite savęs

Meilė sau – pirmas bet kokių santykių jūsų gyvenime etapas. Nelaukite, kad kiti jus pamils labiau, nei mylite save. Vertingiausi santykiai žmogaus gyvenime yra santykiai su savimi. Svarbu tai, ką galvojate apie save. Negalite ryte jaustis puikiai, jeigu iš vakaro dirbote iki vėlumos. Kai nenorite ko nors daryti, mandagiai atsisakykite ir suprasite, ką reiškia „nusimesti naštą nuo pečių ir pajusti lengvumą sieloje“.

Nelyginkite savęs su kitais

Dėl savo pasiekimų lyginimo su aplinkinių dažnai kyla pavydas. Jeigu nepatinka, kad kolegė iš gretimo skyriaus buvo paaukštinta, o jūs – ne, pagalvokite, kas jums nepatinka šioje situacijoje. Nesijaučiate vertinama ar dirbate netinkamai? Lyginti save su kitais yra tas pats, kaip lyginti Pietus su Šiaure ar dieną su naktimi.

Vystykite savo sugebėjimus

Harmoningas asmeninis ir profesinis vystymasis padarys jus laimingą ir suteiks pasitikėjimo savimi. Reguliariai darykite tai, kas jums gerai sekasi ir kas tikrai patinka. Siekite vis didesnės kokybės. Pabandykite atskleisti savyje dar neišvystytų talentų ir paverskite juos savo hobiu. Talentų vystymas padeda išsiugdyti tokias charakterio savybes, kurios bus naudingos siekiant karjeros ir asmeniniame gyvenime.

Ugdykite įgūdžius, kurių jums trūksta

Tikriausiai pažįstamas jausmas, kai nenorite imtis darbo, reikalaujančio tokių įgūdžių, kurių jums trūksta. Stenkitės sąmoningai mokytis vis naujų dalykų. Anot Bryano Tracy, knygos apie asmeninį vystymąsi ir lyderystę autoriaus, jums gali trūkti tik vieno įgūdžio, kad padvigubintumėte savo pajamas ar taptumėte sėkminga verslininke.

Atleiskite sau

Silpnybės daro mus netobulais, tačiau žmogiškais, nes moko mus tolerancijos kitų trūkumams. Atleiskite sau ne už tingėjimą ir žalingus įpročius, o už kai kuriuos pomėgius ir skiriamuosius bruožus. Gal jūs mėgstate kavą ar jums būdinga netvarka ant rašomojo stalo, dirbate lėtokai ir mėgstate paplepėti? Tokios smulkmenos nors ir atitolina jus nuo idealo, sukuria jūsų asmeninį stilių.

Tapkite finansiškai nepriklausoma

Materialinė nepriklausomybė suteikia privalumų visur. Merginos, kurios sugeba pasirūpinti savimi, būna labiau gerbiamos. Jos pačios jaučiasi užtikrintos, turėdamos stabilias pajamas. Būkite tikros savo gyvenimo šeimininkės, kad nereikėtų nieko iš kitų prašyti ir nieko laukti. Nepriklausoma moteris gali leisti sau tokias išlaidas, kurios kitiems atrodys neprotingos, pavyzdžiui, nusipirkti brangius batus ar naudotis SPA procedūromis. Dar patartina sukaupti atsargų, atidedant kas mėnesį po 5–10 proc. atlyginimo.

Išsivaduokite nuo prietarų

Kai kurie žmonės iš pat pradžių perima gyvenimo taisykles, pagal kurias gyvena dauguma. Anot jų, reikia klausyti tėvų patarimų, dirbti tik pagal specialybę, būtinai susituokti su partneriu ir susilaukti vaikų. Tokios taisyklės jums tiks tik tuo atveju, jeigu pati jas pripažinsite. Smalsiems kaimynams, trokštantiems sužinoti, kada jūs ištekėsite, reikia atsakyti mandagiai ir tvirtai: „Kai tik kils toks noras, aš iškart jus apie tai informuosiu.“



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *