Kam smurtaujančios mamos gimdo vaikus?

Jei turite pojūtį (ar esate įsitikinę), kad jūsų mama prieš jus smurtavo, greičiausiai kyla klausimas: kodėl ji taip darė? Atsakymu gali tapti suvokimas, kam ji apskritai gimdėsi vaiką. Ir šis atsakymas ne toks paprastas, kaip gali pasirodyti.

Pasižiūrėkime patys.

Kam gimdo mamos – smurtautojos?

Kartą teko lankytis moterų, kurios ketino įsivaikinti globotinius, susirinkime. Kolegė psichologė su jais vedė išankstinį pokalbį. Vienas iš klausimų, kuriuos užduoda potencialioms „mamoms“:

„Kam, kodėl norite pasiimti vaiką į šeimą“?

Atsakymai skambėjo taip:

  • noriu realizuotis kaip mama ir dovanoti meilę;
  • sau, kad užpildyčiau savo gyvenimą prasme;
  • kad padovanočiau savo švelnumą ir žinias kitam žmogui;
  • kad kartu augtume ir tobulėtume – aš ir vaikas…

Ir taip toliau…

Kaip manote, kurį iš šių atsakymų pateikė potenciali smurtaujanti mama?

Motinos – potencialios smurtautojos, gimdo (arba įvaikina) pačiai sau. Jos vadovaujasi iliuzija, kad vaikas suteiks joms laimės, leis išlaikyti šeimoje vyrą, padės realizuoti save, pripildys meilės, pagydys traumuotą sielą.

Tokios mamos nepasirengusios neatitikimui tarp trokštamo, jų pačių susigalvoto ir realaus pasaulio. Tokios mamos nori realizuotis kitų žmonių – savo vaikų – sąskaita: kad puikius pažymius gautų ir pakeltų mamos statusą; kad būtų sportiški ir pakeltų mamos statusą; kad džiugintų ir linksmintų, suteikdami laimę mamai.

Kai realybė nustoja sutapti su troškimais ir iliuzijomis, o taip visada atsitinka, tada sau pačioms vaiką pagimdžiusios motinos tampa žiauriomis. Rėkia, žemina, nuvertina, muša… ir taip toliau.

Jeigu jūsų mama smurtavo (tiek psichiškai, tiek fiziškai), tai greičiausiai ji pasigimdė jus sau pačiai (nesigilinsiu į atsitiktinio nėštumo temą, tai visai kita istorija). O smurtauti ji pradėjo dėl to, kad augdami jūs nerealizavote jos norų, iliuzijų, troškimų, neatitikote jos lūkesčių.

Kaip sau padėti, jei teko nelaimė turėti tokią mamą:

  • atleisti jai, paleidžiant nuoskaudą ir keršto troškimą, kad atsiskirtumėte, atsidalintumėte (separacija) ir pagaliau suaugtumėte;
  • išsiugdyti asmeninę savivertę, stabilizuoti ją;
  • suvokti savo asmenybės vertę…

Šių veiksmų dažniausiai pakanka, kad galima būtų kompensuoti smurtaujančios mamos jums padarytą žalą.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *