Kam viską sau drausti?

Dažnai sulaukiu maždaug tokių laiškų: „Kodėl jūs viską sau draudžiate? Kodėl negalima to, negalima ano? Juk tai ne gyvenimas! Reikia kažkaip paprasčiau!”

Viskas ir yra kur kas paprasčiau. Yra „negalima” ir yra draudimai. Paprastai uždraustas vaisius būna labai saldus, jo baisiai norisi, tačiau valios jėga save sustabdai. Tai ne kas kita, kaip mazochizmas. Kankinamės vien dėl to, kad saviugdai nutarėme panaudoti netinkamą įrankį.

O būna sąmoningas sprendimas. Tokio sprendimo motyvai gali būti patys įvairiausi. Ir tada paprasčiausiai nesinori. Visiškai. Ir net nesupranti, kai tavęs paklausia ar tau, atseit, tikrai nesinori?

Mano gyvenime nėra:

  • Mėsos;
  • Žuvies;
  • Kiaušinių;
  • Kavos;
  • Alkoholio;
  • Svogūnų;
  • Česnakų.

Mes minimizuojame cukraus kiekį savo gyvenime. Pasitaiko periodų visai be cukraus, o kartais jis sugrįžta. Labai klastingas draugužis.

Bet aš dėl viso to nesikankinu, štai kas svarbiausia. Aš neįstringu parduotuvėje ties lašišomis, kad bent pauostyčiau jas. Man tas kvapas šleikštulį kelia. Neašaroju priešais vitrinas su dešromis. Vienintelis dalykas, kurį galiu su malonumu uostyti – kavos aromatas. Tačiau jos skonis jau seniai nepatinka. Dėl to pakanka pauostyti.

Nevalgau mėsos nuo septynerių metų amžiaus, kai turguje pamačiau kiaulės galvas. Žuvis man kėlė alergiją, o nuo jos, kaip ir nuo mėsos kvapo kyla šleikštulys. Kiaušiniai kepiniuose išsilaikė ilgiausiai, bet aš visgi išmokau ir blynus, ir sausainius iškepti be jų.

Kavos negeriu daugiau kaip 10 metų, šiek tiek mažiau – arbatos. Be alkoholio gyvenu irgi 10 metų ir ašaromis alkoholio skyriuje neapsipilu, pamačiusi šampaną, seilių nevarvinu, o užpilti skausmą ir stresą stipriais gėrimėliais irgi netraukia.

Ar tapo mano gyvenimas dėl to pilkas, nuobodus, kupinas apribojimų? Žinoma, ne! Aš apie tai net negalvoju. Man taip gyventi patinka. Mano gyvenimas tapo švaresnis – toks mano pojūtis. Gyvenime atsirado daug kitų dalykų. Skanių ir naudingų.

Jūsų pasirinkimas gali būti kitoks. Galite turėti kitus prioritetus, kitas vertybes. Kiekvienas pats renkasi. Ir pats susiras sau pačius geriausius variantus.

Tik siūlau pagalvoti štai apie ką. Jeigu esate labai smarkiai nusistatę prieš tai, kad kažkas kažko nevalgo (arba priešingai, valgo tai, ko nevalgote jūs) – tai nėra normalu. Jei negalite priimti kito žmogaus pasirinkimo, ką jam valgyti ir stengiatės pakeisti jo nuomonę, priversti, tai jūs patys turite problemų su savo racionu – vienareikšmiškai. Jeigu jaučiate būtinybę kažkam kažką įrodyti ir kažką auklėti.

Aš neišsikėliau sau tikslo paversti visus aplinkui vegetarais. Aš dar neišprotėjau, kad užsiimčiau tokiomis kvailystėmis. Aš neužsipuolu žmonių restorane, jeigu jų lėkštėje – steikas. Ir neauklėju draugų, kurie mėgsta kavą ar žuvį. Aš turiu kuo užsiimti savo gyvenime ir man vienodai rodo, ką su savo gyvenimais daro kiti. Tai jų pasirinkimas, jų sprendimai.

Aš tik dalinuosi su jumis informacija ir nesiekiu nieko perauklėti. Taip kad jei norite – valgykite. Jei nenorite – nevalgykite. Viskas paprasta. Galite išmėginti kažką naujo ir priimti savo sprendimą – reikia jums šito, ar nereikia.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *