Kas veikia kaip apsauginė oro pagalvė santykiuose

Mūsų atmintyje visam laikui išlieka prisiminimai apie tas emocijas, kurios buvo užvaldžiusios mus santykių pradžioje. Kaip mes skriejome tarsi ant sparnų, negalėjome ištverti nė minutės vienas be kito ir buvome be galo laimingi. Šie prisiminimai turi padėti, kai poros santykiuose kyla problemų.

Tuos pirmojo romantiško santykių periodo prisiminimus psichologė Viktorija Kirsta vadina „apsaugine oro pagalve“. Tie malonūs prisiminimai apie išgyventas emocijas užima svarbią vietą santykiuose ir nulemia jų tvirtumą bei ilgaamžiškumą.

Kas yra „apsauginė oro pagalvė“ santykiuose?

Oro pagalvė – tai visos tos emocijos ir jausmai, kuriuos dovanojate ir gaunate vienas iš kito santykių pradžioje. Žinoma, gyvenime atsitinka visko ir ne kiekvieną dieną galima pragyventi romantiškai. Dažnai pasitaiko sunkumų, tačiau stengtis vienam dėl kito ir palaikyti ryšį reikia visada.

Kai kyla kokie nors nesusipratimai ar problemos santykiuose, visada galima mintyse sugrįžti prie „oro pagalvės“, tai yra, prie tų malonių prisiminimų, kuriuos kūrėte kartu savo bendro santuokinio gyvenimo pradžioje ir vėliau.

Juk visos tos emocijos ir jausmai, kuriuos pora išgyvena, ir yra tai, kas laiko du žmones kartu, pavyzdžiui, senatvėje.

Jei pažvelgsite į nejauną moterį ir pagyvenusį vyrą, tai jie nesukels jums jokių emocijų. Bet kai žiūrėsite į savo pražilusį ir pasenusį partnerį, kai patys nebebūsite jauni, tai matysite vis dar artimą ir mylimą žmogų, jausite jam švelnumą ir jaudulį, nes jūs prisiminsite jį, koks jis buvo tada, kai dar buvo toks jaunas.

Jūs prisiminsite visus tuos apkabinimus, glamones ir emocijas, kurias išgyvenote kartu. Tai ir bus jūsų „oro pagalvė“. Bet žiūrėkite, kad ji neverstų jūsų būti drauge, jeigu tas žmogus dabar pasikeitė, ėmė smurtauti, elgiasi su jumis nepagarbiai ir visaip žemina.

Šito kentėti negalima, net jeigu kadaise jūsų santykiai buvo nuostabūs. Žinoma, jūs galite pabandyti juos prikelti „iš numirusių“, bet to norėti reikia abiem, nes vienam tai padaryti neįmanoma. Saugokite vienas kitą!Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.