Keletas patarimų, kaip teisingai išvirti kiaušinius

Atrodytų, kad išvirti kiaušinį yra be galo paprasta, tačiau svarbu nepamiršti, kad jį galima išvirti keletu būdu: minkštai, kietai, pusiau minkštai ir t.t.

Šiame straipsnyje pateiksime informaciją, kiek laiko reikia virti, kad išgautumėte norimo kietumo kiaušinius ir kaip iš tiesų juos reikia teisingai paruošti.

Štai keletas patarimų:

· Prieš virdami kiaušinius išimkite iš juos šaldytuvo ir iš karto įdėkite į vandenį, kad jie šiltų palaipsniui kartu su vandeniu. Jei kiaušinius dėsite į verdantį vandenį, temperatūros pokytis bus per staigus ir kiaušinis įskils.

· Kartais nutinka taip, kad kiaušinio bukoje dalyje yra susikaupusio oro, dėl ko verdant gali atsirasti įtrūkimų. Kad taip nenutiktų, reikėtų pradurti buką kiaušinio dalį adata  ir tuomet jį virti.

· Nevirkite kiaušinių ant stiprios ugnies, kadangi dėl to trynys gali pajuoduoti arba pasidaryti guminis. Geriausia yra vidutinė arba silpna ugnis.

· Naudokite laikmatį, kadangi be jo nuspręsti, kada kiaušinis pasiekė norimą kietumą, bus labai sudėtinga.

· Kad kiaušinis lengviau luptųsi – verdant įberkite šiek tiek druskos, tai suminkštins lukštą.

Skirtingas kiaušinių kietumas

Jei norite kiaušinius išvirti kietai, verdančiame vandenyje juos laikykite 8-10 minučių, o tuomet iš karto atvėsinkite šaltu vandeniu. Jei norite išgauti minkštai virtus kiaušinius, virti juos reikia 3-4 minutes.

Putpelių kiaušinius reikia gaminti labai panašiai, juos nuplaukite, sudėkite į puodą ir virkite 4-5 minutes. Tuomet taip pat užpilkite šaltu vandeniu ir palaukite, kol jie atvės.

Norėdami pasigaminti kiaušinį be lukšto, užvirkite vandenį ir į jį įpilkite šaukštą baltojo vyno acto. Į stiklinę įmuškite kiaušinį, maišykite vandenį iki kol susidarys sūkurys, o tuomet atsargiai įdėkite kiaušinį į jo vidurį. Virkite apie minutę.

Kaip matote, kiaušinius virti ne visada yra taip paprasta. Svarbiausia yra nepamiršti vadovautis šiais patarimais, kad kiaušiniai išvirtų taip, kaip norite jūs.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *