Kodėl mes išeiname, nors viskas buvo gerai

Kai mes išėjome, mandagiai atsisveikinę, vėliau mūsų gali su nuostaba paklausti: kodėl, atseit, išėjote ir mane palikote? Juk viskas buvo gerai! Na, buvo ten keletas erzinančių smulkmenų, bet apskritai viskas buvo nuostabu!”

Taip, tai jums buvo gerai. Patogu. Naudinga. O aš kenčiau ir dirbau. Tyliai kenčiau nuvertinimą, vartotojiškumą, egoizmą ir abejingumą. Ir jums, savaime aišku, buvo labai gerai. Jūs labai puikiai gyvenote mano sąskaita.

Jūs vartojote mano darbą, naudojotės mano pagalba, nuolat suversdavote man visą atsakomybę, nemokėjote už darbą, nesikišote, kai mane kas nors puldavo, ir nepastebėdavote mano nuovargio. Aš visada buvau mandagus, ramus ir niekuo jūsų neapsunkindavau, teisingai? Jums buvo gera.

Bet tai visiškai nereiškia, kad gera buvo ir man. Man buvo blogai. Štai dėl to aš išeinu. Jau išėjau.

Pamenu, viena moteris vis kamantinėjo vyrą, kuris pranešė, kad nori išeiti; „Juk viskas buvo gerai! Kodėl tu išeini?”

Todėl, kad kai jis sirgo, o paskui palaidojo mamą, ši moteris užtaisinėjo skandalą po skandalo, kad jai skiriama pernelyg dėmesio. Skambinėjo, rašinėjo, švaistėsi pretenzijomis. Ir nė karto nepaklausė, kaip jis jaučiasi. Ar su juo viskas gerai?

Ir štai ši frazė: „Viskas juk buvo gerai! Kodėl tu išėjai?“ dažniausiai byloja, kad išeidami pasielgėte teisingai. Visiškai teisingai padarėte, kad ištrūkote iš tokių santykių.

Jūsų pastangos nebuvo pastebėtos, į jūsų nepatogumus niekas nė negalvojo atsižvelgti, į jūsų nuoskaudas buvo nusispjauta. Ir niekam nebuvo įdomu, ką jūs jaučiate. Kaip gyvenate. Ar gerai jaučiatės? Jiems tai buvo visiškai nesvarbu. Arba – „jam“, arba „jai“. Jiems buvo gerai. O jūsų jausmai neturėjo reikšmės.

Kažkas panašaus, jei vienas sėdėtų vežime, o kitas tą vežimą trauktų. Iš esmės viskas lyg ir gerai. Tačiau tik tam, kuris sėdi vežime.

Štai dabar tegu patys tvarkosi. Būtent tai yra gerai. Būtent tai teisinga. Gal bent tokia situacija išmokys egoistus vertinti tuos, kurie daro jiems „gerai”…

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *