Kodėl reikia gerti mėtų arbatą? Atraskite 6 šio gėrimo privalumus

Ar žinojote, kad įprotis kasdien gerti gydomąsias arbatas gali duoti daug naudos?  Mėtų arbata pasižymi daugybe gydomųjų savybių ir gali būti derinama su kitais natūraliais ingredientais, tokiais kaip citrina ir imbieras, kurie prideda vitaminų ir daro gėrimą dar sveikesnį ir skanesnį. Bet, vis dėlto, kam skirta mėtų arbata ir kaip ją geriausia naudoti?

Kuo naudinga mėtų arbata ir kaip ją naudoti?

Didelė mėtų arbatos nauda yra ta, kad ji yra vitaminų, mineralų šaltinis ir turi gydomųjų savybių, padedančių gydyti daugybę problemų. Ji gali būti naudojamas skausmui malšinti, imunitetui stiprinti, ji gali būti geriama įvairiai – gryna arba pridedant medaus ir prieskonių. Apsvarstykite pagrindinius mėtų arbatos privalumus.

1. Mėtų arbata: nauda kvėpavimo sistemai

Mėtų arbata turi priešuždegiminį poveikį. Tai padeda sumažinti gripo, peršalimo, sinusito, bronchito ir kitų kvėpavimo takų ligų simptomus.  Gerai išvalo plaučius, malšina gerklės skausmą, kosulio simptomus ir ženkliai pagerina imunitetą.

2. Mėtų arbata pasižymi raminančiu ir priešuždegiminiu poveikiu

Kitas mėtų arbatos privalumas yra tai, kad ji ramina kūną, puikiai atpalaiduoja protą ir netgi gydo nemigą. Ji netgi padeda gydyti skrandžio ir kvėpavimo takų uždegimus (pvz., gastritą) ir turi gydomųjų savybių, ji veikia kaip natūralus priešuždegiminis vaistas.

3. Gėrimas padeda virškinti, mažina žarnyno spazmus ir dujas

Mėtų arbata taip pat turi stiprų virškinimą skatinantį poveikį, todėl ją galima gerti vakare arba po pagrindinių valgių.  Šis gėrimas taip pat kovoja su menstruacijų skausmais ir kitais galimais simptomais, atsirandančiais šiuo laikotarpiu, pavyzdžiui, žarnyno dujomis ir viduriavimu. Ji padeda reguliuoti virškinimo sistemą ir subalansuoja visą kūną.

4. Mėtų arbata su citrina – gėrimas, kuriame gausu vitaminų ir antioksidantų

Mėtų arbata, pagardinta citrina, tampa dar maistingesnė. Šiame derinyje gausu vitaminų A, komplekso B, C, antioksidantų, jis turi stiprų detoksikuojantį poveikį organizmui. Tai yra, ši arbata ne tik pašalina iš kraujo nešvarumus, bet ir yra naudinga odos, plaukų sveikatai, taip pat stiprina imunitetą.

5. Mėtų lapelių antpilas naudingas esant padidėjusiam cholesterolio kiekiui

Kitas teigiamas mėtų arbatos aspektas yra tai, kad ji padeda kontroliuoti cholesterolio kiekį kraujyje ir puikiai tinka širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikai.  Dėl didelio antioksidantų ir priešuždegiminių junginių kiekio gėrimas padeda išvengti infekcijų ir gerina kraujotaką.

6. Mėtų arbata su imbieru pasižymi termogeniniu poveikiu

Prie mėtų arbatos su citrina, geras patarimas yra pridėti ir imbiero. Ši vaistinė šaknis pasižymi detoksikuojančiu, virškinimą skatinančiu ir termogeniniu poveikiu. Tai reiškia, kad ji padeda pagreitinti medžiagų apykaitą, deginti kalorijas ir veikia kaip antioksidantas.

Kaip virti mėtų arbatą?

Norėdami pasigaminti mėtų arbatos, šviežius lapus (geriausia šviežius) turite pamirkyti karštame (80 laipsnių) vandenyje. Kitas variantas – nusipirkti gatavą paketėlį, kuris bus patogesnis, bet ne tos gardus.

Ingredientai

· 1 žolelių arbatos pakelis

· 300 ml virinto vandens

Norėdami pasigaminti arbatos, tiesiog palikite arbatos maišelį karštame vandenyje apie 10 minučių. Tai labai paprastas būdas gerti mėtų arbatą!



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *