Kodėl spintelėje laikau dubenėlį ryžių?

Užmetę akį į mano patalynės ir drabužių spintą, tikriausiai nustebsite, aptikę ten dubenėlį ryžių. Tačiau tai ne mano keistenybė, o labai naudinga buitinė gudrybė, apie kurią žino kiekviena pažengusi namų šeimininkė. Kokiu tikslu reikia tai daryti, sužinosite, perskaitę šį tekstą.

Kodėl aš laikau spintoje dubenėlį ryžių?

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, tačiau laikyti nedidelį kiekį ryžių tarp švarios patalynės arba drabužių yra tikrai verta. Jeigu pamanėte, kad tai kažkoks mažai žinomas ir egzotiškas būdas kovoti su kandimis ar koks nors prietaras, skirtas pritraukti į namus turtus, tai jūs, žinoma, klystate.

Šis keistas triukas neturi nieko bendra su magija ar kova su kenkėjais.

Tikriausiai teko pastebėti, kad pasibaigus šildymo sezonui mūsų namuose tampa ne tik vėsoka, bet ir drėgna. Taip dažnai nutinka, jeigu pavasaris pasirodo lietingas ir nešiltas. Ta pati problema būdinga ir rudeniui.

Drėgmė ypač jaučiasi atidarius spintą su patalyne. Tai ir specifinis kvapas, ir šiek tiek drėgnoki, kai pačiupinėji, paklodės ir užvalkalai. Būtent su šia problema ir kovos spintoje palikti ryžiai. Tai taip pat veiksmingas būdas apsisaugoti nuo pelėsio ir nemalonių kvapų.

Pakanka į puodelį suberti vieną ar du ryžių žiupsnelius ir pastatyti ant lentynos. Iš esmės galite naudoti bet kokį kitą indą. Svarbiausia, kad jis būtų platus viršuje. Į spintą galite pastatyti ir lėkštę su ryžiais, tačiau tokiu atveju kyla pavojus, kad kruopos išbyrės.

Kaip veikia šis triukas? Viskas labai paprasta. Faktas yra tas, kad ryžiai – puikus sorbentas. Jie puikiai sugeria drėgmę ir nemalonius kvapus.

Ryžiai taip pat padės, jei spintoje tvyro slogus kvapas dėl to, kad ji retai atidaroma. Palikus dubenį su ryžiais ant lentynos, jūsų drabužiai neskleis nemalonaus kvapo ir nereikės jų skalbti, norint atšviežinti.

Jeigu norite ne tik apsaugoti savo daiktus nuo drėgmės ir pelėsio, bet ir aromatizuoti, įlašinkite šiek tiek eterinio aliejaus į puodelį su ryžiais. Jeigu bijote kandžių, vartokite levandų eterinį aliejų, jeigu norite gaivaus kvapo, naudokite mėtų, citrinų ar arbatmedžio aliejų, jei norite kažko labiau rafinuoto ir jausmingesnio, naudokite vanilės ar rožių aromatinį aliejų.

Kur dar galima panaudoti ryžius?

Kaip jau supratote, ryžiai pašalina drėgmę ir nemalonų kvapą.

Tai reiškia, kad juos galima palikti ne tik spintoje, bet ir kitose vietose, kuriose gali kilti ši problema:

  • druskinė arba cukrinė (ant dugno paberkite keletą ryžių grūdelių, kad druska ir cukrus nesudrėktų ir išliktų birūs;
  • indai kruopoms laikyti;
  • šaldytuvas;
  • virtuvės spintelės.

Taip pat galite įberti šiek tiek ryžių į batus, jei jus užklupo lietus. Šis paprastas būdas padės avalynei greičiau išdžiūti. Jeigu norite pašalinti prakaito kvapą iš batų ar sportbačių, jums vėlgi padės ryžiai.

Kaip matote, ryžiai tinka ne tik patiekalams. Tai mūsų nuostabus padėjėjas daugybėje buities sričių. Atsižvelkite į šiuos patarimus ir jūsų namai visada bus švarūs ir jaukūs.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *