Vestuvės – svarbus įvykis bet kurios moters gyvenime, tačiau dar svarbiau, kad santykiai išliktų tvirti ir kupini pasitikėjimo visam likusiam gyvenimui. Pamėginsime išsiaiškinti, kaip to pasiekti.
Santuoka – tai dviejų žmonių pastangos poroje, tačiau moters pečius užgula didesnė atsakomybę už taiką ir ramybę šeimoje. Dėl to kartais ne pro šalį įsiklausyti į specialistų nuomonę, jeigu jaučiate, jog šeimoje kažkas negerai.
Pamėginkite atsikratyti nesibaigiančių „Aš pati”. Šiuolaikinė moteris labai dažnai didžiuojasi stiprios ir nepriklausomos statusu ir įsibėgėjusi paskui labai ilgai negali sustoti. Net kai atsiranda žmogus, kuris nori ir gali pasiūlyti savo pagalbą. Kaip taisyklė, toks savarankiškumas – tai gynybinė reakcija, kad aplinkiniai nepamanytų, jog moteris neva silpna ir reikalinga pagalbos. Tačiau nėra nieko pastovesnio už kažką laikino. Palaipsniui ši laikina gyvenimiška pozicija pavirsta gyvenimo būdu. Retam vyrui kils noras gyventi su dar vienu „vyru” namuose ir be perstojo su juo galynėtis, kas stipresnis. Santykiuose kiekvienas turi savo vaidmenį: vyras imasi vyriškų pareigų, moteris turi savo moteriškos atsakomybės sferą. Dėl to, jei ištekėjote, leiskite savo antrai pusei spręsti problemas ir rūpintis jumis. Deleguokite jam uždavinius, su kuriais visai neseniai susitvarkydavote pati. Būkite dėkinga. Netrukus pati suprasite, kaip malonu jausti, kai tavimi rūpinasi ir tave globoja.
Mažiau klausykitės draugių. Jei vyrai sprendžia savo problemas tylėdami, tai moteris turi poreikį apie jas papasakoti. Išsikalbėti, nuleisti garą – puikus dalykas, tik neskubėkite suteikti draugėms galimybės už jus spręsti jūsų šeimos reikalų. Yra kelios priežastys, kodėl to daryti negalima. Jūsų draugės nežino, kas iš tikrųjų vyksta jūsų poroje, jos žino tik jūsų versiją ir jūs joje greičiausiai laikote save teisia. Taip pat moterims nesvetimas pavydo jausmas, dėl to visai tikėtina, jog jūsų draugei kils noras sugrąžinti jums ankstesnį laisvos moters statusą, dėl ko ji ims kiršinti jus su vyru. Judu abu galite apie tai netgi nenutuokti. Dėl to būkite atsargi priimdama sprendimus po draugių duotų patarimų. Kalbėkitės, tačiau galvokite savo galva.
Neskubėkite nešti šiukšlių iš trobos. Kai nutariate susieti gyvenimą su žmogumi, šis sprendimas buvo apgalvotas ir pasvertas. Visi toliau sekantys jūsų vyro kaltinimai liudys vien apie tai, kad jūs pati neteisingai pasirinkote. Šeimos gyvenime visko pasitaiko, tik nereikia skųstis vyru visiems artimiesiems ir nelabai. Pati pamatysite – audra nurims ir jums bus gėda už išsakytus žodžius. Dar daugiau – jūsų draugams ir artimiesiems po kiekvieno barnio liks nemalonių prisiminimų ir laikui bėgant jie pradės jus įkalbinėti išsiskirti, jeigu jis jau toks blogas ir visada neteisus.
Keiskite poilsio planavimą. Iki ištekėdama galėjote iki paryčių švęsti draugės gimtadienį ar iki vėlumos užtrukti su kolegomis darbe. Žmonos statusas neįpareigoja jūsų sėdėti ištisą parą šalia vyro, tačiau ir ankstesnė laisvė darosi neįmanoma. Planuokite taip, kad didžioji dalis poilsio būtu praleista drauge. Jei vyrui neįdomus jūsų susitikimas su draugėmis, bus teisinga patikslinti, ar jis neprieštarauja, jog jūs ten einate. Tuo pačiu dar ir parodysite, kad jums svarbi jo nuomonė.