Koks žmogus turėtų būti šalia, kad pailgėtų gyvenimo trukmė

Tilburgo universiteto ekspertai nusprendė ištirti, kaip pasitenkinimas santuokiniu gyvenimu susijęs su mirtingumu, rašo Medicalxpress.

Mokslininkai išanalizavo informaciją apie daugiau nei 4 tūkstančius vyresnių nei penkiasdešimties metų susituokusių porų iš JAV. Specialistai atsižvelgė į įvairius veiksnius: išsilavinimą, socialinę padėtį, turtą, sveikatos būklę, taip pat pasitenkinimo gyvenimu laipsnį.

Rezultatai parodė: iki tyrimo pabaigos mirė 16% dalyvių, visi jie buvo menkai išsilavinę, mažas pajamas ir silpną sveikatą turintys vyrai, kurie skundėsi šeimos gyvenimo kokybe, reiškė nepasitenkinimą savo antrąja puse. Mirusių tyrimo dalyvių žmonos taip pat buvo nepatenkintos santuoka ir buvo įsitikinusios, kad jų gyvenimas galėjo būti geresnis.

Tyrėjai padarė išvadą, kad išsilavinimo lygis, pajamos ar fizinis aktyvumas didelės reikšmės neturėjo. Lemiančiais pasirodė esą visai kiti veiksniai.

Paprasčiau tariant, jeigu jūsų partneris nuolat kenčia nuo depresijos, mėgsta vakarus leisti su alumi ir traškučiais prie televizoriaus, tai jūsų pačių laisvalaikis atrodys taip pat ar panašiai. Jei mylimas žmogus fiziškai aktyvus, tai sportas taps neatsiejama šeimos santykių dalimi ir padės pagerinti sveikatą.

Mokslininkai išsiaiškino, kad laimingas ir patenkintas sutuoktinis prailgina gyvenimo metus ne tik sau pačiam, bet ir partneriui. Mirusių tyrimo dalyvių žmonos gyveno trumpiau už žmonas tų tyrimo dalyvių, kurie ir toliau džiaugėsi gyvenimu.

„Tyrimai parodė, į kokias savybes verta atkreipti dėmesį, renkantis sutuoktinį ar partnerį“, – pažymi tyrimo autoriai.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *