Koks žmogus turi būti greta mūsų, kad gyvenimas pailgėtų

Tilburgo universiteto ekspertai nusprendė ištirti, kiek pasitenkinimas santuokiniu gyvenimu susijęs su mirtingumu.

Mokslininkai išanalizavo duomenis apie daugiau nei 4 tūkstančius vyresnių nei penkiasdešimties metų susituokusių porų iš JAV. Specialistai atsižvelgė į įvairius veiksnius: išsilavinimą, socialinę padėtį, turtą, sveikatos būklę, taip pat pasitenkinimo gyvenimu laipsnį.

Rezultatai parodė: 16% dalyvių mirė iki tyrimo pabaigos, visi jie pasirodė esą menkai išsilavinę, mažas pajamas ir silpną sveikatą turintys vyrai, kurie skundėsi šeimos gyvenimo kokybe, reiškė nepasitenkinimą savo antrąja puse. Mirusių dalyvių žmonos taip pat buvo nepatenkintos santuoka ir buvo įsitikinusios, kad jų gyvenimas galėjo būti geresnis.

Tyrėjai padarė išvadą, kad išsilavinimas, pajamos ar fizinis aktyvumas nėra reikšmingi faktoriai. Lemiančiais pasirodė esą visai kiti veiksniai.

Kitaip sakant, jei jūsų partneris nuolat kenčia nuo depresijos, mėgsta vakarus leisti su alumi ir traškučiais prie televizoriaus, jūsų laisvalaikis atrodys panašiai. O jeigu mylimas žmogus fiziškai aktyvus, sportas taps neatsiejama šeimos santykių dalimi ir prisidės prie sveikatos gerinimo.

Mokslininkai išsiaiškino: laimingas ir patenkintas sutuoktinis prailgina gyvenimo metus ne tik sau pačiam, bet ir partneriui. Mirusių tyrimo dalyvių žmonos buvo linkusios gyventi trumpiau,nei žmonos tų, kurie ir toliau mėgavosi gyvenimu.

„Tyrimas parodo, į kokias savybes reikia atsižvelgti, renkantis sutuoktinį ar partnerį“, – pažymi tyrimo autoriai.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.