Maisto produktai, kurių nepatartina valgyti prieš miegą. Verta įsidėmėti, jei norite jaustis sveiki ir energingi

Sunkiai virškinamas maistas, valgomas vėlai vakare, kenkia sveikatai, pasunkėja virškinimo procesai, o virškinimo traktas verčiamas dirbti viršvalandžius.

Todėl norintys gyventi sveikai ar sulieknėti, tačiau negalintys atsisakyti užkandžių vėlai vakare, turėtų atsisakyti kai kurių produktų ir rinktis sveikesnes alternatyvas.

Riebių, rūkytų ir keptų produktų žala

Visi riebūs, kepti ir rūkyti maisto produktai trukdo virškinamojo trakto darbui. Dėl to skrandis pradeda dirbti intensyviau nei įprasta. Mat organizmas nespėja pailsėti, toks krūvis – rimta našta kepenims, skrandžiui ir tulžies pūslei.

Pavyzdžiui, jei vėlai vakare suvalgysite keptą kepsnį, organizmas jį virškins visą naktį. Nepamirškite, kad gyvulinius baltymus būtina suvartoti iki 18 val.  Pirmoje dienos pusėje sunkiau virškinamas maistas greičiau virškinamas ir absorbuojamas organizme.

Uogos ir vaisiai

Suvalgę mėsos, niekada nevalgykite vaisių ir uogų, nes jie gali sukelti spazmus ir pilvo pūtimą.

Uogų ir vaisių, net ir tų, kurie laikomi mažai kaloringais ir kurių glikemijos indeksas žemas, niekada negalima valgyti prieš miegą. Jie provokuoja fermentaciją žarnyne, o tai gali sukelti spazmus, pilvo pūtimą ir bendrą diskomfortą.

Pieno produktai

Metant svorį patariama vartoti rauginto pieno produktus, tačiau rauginto pieno produktai, vartojami vėlai vakare, gali neigiamai paveikti kasos darbą. Pieno produktai turi aukštą insulino indeksą.

Kasa pradeda gaminti insuliną, o tai gali sukelti atsparumą insulinui ir nutukimą. Aukštas insulino kiekis trukdo deginti riebalus, blokuoja somatotropiną – harmonijos hormoną.

Paprastieji angliavandeniai

Greitųjų angliavandenių vartojimas gali pabloginti sveikatą. Todėl būtina atsisakyti skanių šokoladų, pyragų ir bandelių, ypač vėlai vakare.

Kaip žinia, angliavandeniai padidina insulino sintezę ir padidina gliukozės kiekį kraujyje. Todėl dėl naktinio užkandžiavimo organizmas nepailsi.

Negalinčių atsispirti greitiesiems angliavandeniams organizme padidėja gliukozės kiekis, kuris blogai veikia kraujagyslių sieneles ir skatina svorio augimą. Apskritai, antsvoris labai blogai veikia visą žmogaus organizmą, taip pat gali sukelti rimtų ligų.

Alkoholiniai gėrimai

Visi žino, kad alkoholis kenkia sveikatai. Taip pat neigiamai veikia nervų sistemą, be to, alkoholiniai gėrimai turi daug cukraus. Todėl jei vakare kyla noras paragauti alkoholio ir taip atsipalaiduoti, geriau jį pakeisti sveikesniu gėrimu: ramunėlių ar mėtų arbata, ir išsimaudyti vonioje su magniu.Naujienos iš interneto

One thought on “Maisto produktai, kurių nepatartina valgyti prieš miegą. Verta įsidėmėti, jei norite jaustis sveiki ir energingi”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *