Meilė gydo ligas

Kalba eina apie oksitocino, prisirišimo hormono, kaip jis dar vadinamas, gamybą. Ši medžiaga išsiskiria bendraujant ir fiziškai kontaktuojant su artimaisiais, ir sukelia švelnių, šiltų jausmų antplūdį. Oksitocinas yra dar ir vienas geriausių streso malšintojų.

Norėdami sužinoti daugiau apie jo savybes, ekspertai iš Australijos atliko eksperimentą su graužikais. Iš pradžių gyvūnams suformavo priklausomybę nuo alkoholio, o paskui davė preparato su oksitocinu. Graužikų poreikis gauti alkoholio sumažėjo. Mokslininkai daro prielaidą, kad tokį efektą galima gauti bet kokios priklausomybės atveju.

Taip pat eksperimentai su gyvūnais parodė, kad oksitocinas aktyvuoja organizmo regeneracijos procesus. Jis taip pat gali susidoroti su peršalimu, skatindamas endorfinų gamybą. Ir netgi gali kovoti su prostatitu – stimuliuodamas vyrų hormoninį foną.

Tuo tarpu oksitocino trūkumas gali tapti tiek blogos nuotaikos, tiek rimtų psichologinių problemų priežastimi. O padidėjęs potraukis saldumynams dėl užsitęsusio streso, dažnai yra nutukimo priežastis. Vietoje saldumynų ekspertai rekomenduoja valgyti produktus, padedančius padidinti oksitocino lygį: avokadą, riebią žuvį, juodąjį šokoladą.

Taip pat kiek įmanoma daugiau laiko praleiskite su šeima ir draugais. Ar pastebėjote, kaip bendravimas su jais pagerina savijautą?

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.