Minų laukas santykių erdvėje

Bendraudami su kitu žmogumi, mes tarsi klajojame po svetimą miestą, ir jeigu tikroje kelionėje mums padeda Google žemėlapiai, tai bendraudami su žmogumi, turime pasikliauti savo jausmais, mintimis ir patirtimi, tai yra, savimi.

O jei šis žmogus pretenduoja į titulą „Mano svajonių vyras” arba tiesiog svarstomas kaip galimas partneris ilgalaikėje perspektyvoje? Ką pirmiausiai reikėtų jame patyrinėti?

Žalingi įpročiai, temperamento ypatumai, gyvenimo stilius, specifiniai pomėgiai, ekstremalūs pomėgiai, keisti draugai, augintiniai, „linksmi” giminaičiai, netikėti skonio pomėgiai, buvę sutuoktiniai, vaikai iš ankstesnės santuokos – visi šie netikėtumai beveik visada išplaukia į paviršių, sutikus naują partnerį. Visa tai tarsi minos po kojomis – bet kurią sekundę jos gali netikėtai susprogdinti romantiškas svajones ir sugriauti bendro gyvenimo idiliją. Kad tokių staigmenų būtų kiek galima mažiau, pirmajame pažinties etape labai pravartu tiesiai papasakoti apie save ir užduoti tiesioginius klausimus pašnekovui šiomis temomis:

Buitis. Čia be apsimestinio kuklumo viską išklokite apie save: „Man patinka, štai taip…”, „Man patinka, kai anaip…”, „Man nepatinka, kai…”, „Aš norėčiau, kad būtų štai taip…”, „O kaip tau norėtųsi?”

Laisvalaikis. Laisvalaikis žmones suartina ne mažiau, o kartais ir labiau, nei bet kuris kitas dalykas. Jis gali sustiprinti arba sugriauti santykius nuo pat pradžių. Pažinimo principas tas pats: „aš dažniausiai darau taip…, aš dažniausiai lankausi štai ten…, mėgstu…, nemėgstu…. O kaip tu?”

Gyvenimo tikslai. Jei žmogus sako, kad nori daug keliauti ir pereiti į pamaininį darbą, kad galėtų gyventi tai šen, tai ten, o jūsų galvoje jau skamba Mendelsono maršas, lydimas vaikiškų barškučių akompanimento, vargu ar jūsų gyvenimo tikslai sutampa. Ir, deja, tokie neatitikimai iš karto veda į konfliktą, nes bendroje ateityje kažkas turės paaukoti savo planus ir lūkesčius, o tai sukelia nepasitenkinimą, pretenzijas ir prieštarauja laimingos sąjungos kūrimo koncepcijai.

Gyvenimo vertybės. Labai trapi ir subtili sritis, tačiau labai svarbi, nes tai yra pagrindas, ant kurio žmogus kuria savo gyvenimą, būtent remdamasis vertybėmis žmogus priims visus svarbius sprendimus. Kokios būna gyvenimo vertybės? Šeima, sveikata, socialinė padėtis, fizinė jėga, išorinis patrauklumas, valdžia, troškimas būti dėmesio centre, būti reikalingam kitiems žmonėms, kvailioti ir linksmintis ir pan. Jei kito žmogaus vertybės jums svetimos ar nemalonios, vargu ar tai pasikeis ilgalaikio bendravimo metu.

Mes visi linkę idealizuoti savo meilės objektus ir romantiškos meilės akimirkomis pasibalnoti nosį „rožiniais akiniais”. Ir vis dėlto, jei bendravimo tikslas yra bendras gyvenimas ir rimti santykiai, nėra nieko paprasčiau, kaip pamėginti išsiaiškinti, suprasti ir priimti kito žmogaus vidinį pasaulį. Juk tai yra tikroji meilė!

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *