Neapykanta ir jos poveikis sveikatai

Neapykanta – viena žalingiausių žmogaus emocijų. Ji naikina sveikatą tiesiogine prasme. Žmonijos istorijoje neapykanta ne kartą sunaikino ištisas tautas, šalis, sulygindama jas su žeme.

Neapykanta – nepaprastai klastinga emocija, nes ji naikina ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Kaip tvirtina psichologai, nuo neapykantos pirmiausia nukenčia tie, kurie kažko nekenčia, o ne jų taikiniai. Jeigu jūsų širdyje įsikūrė neapykanta, ji kelia didžiausią pavojų būtent jūsų sveikatai ir gyvybei.

Laimei, su neapykanta galima susidoroti, jeigu laikysitės tam tikrų taisyklių.

Neapykantos priežastys

Neapykanta todėl ir yra tokia stipri, kad susideda ne iš vienos, o iš kelių neigiamų emocijų iškart. Paprastai ji susideda iš pykčio, įtūžio, nuoskaudos, įsižeidimo, dvasinio skausmo, pavydo, keršto troškimo ir pan.

Skirtingai nuo kitų neigiamų emocijų, neapykanta gali slėptis, nutilti, kai žmogus sąmoningai ją slopina, bet ji būtinai pratrūksta su dviguba jėga, kai susiklosto atitinkama situacija. Kartais užtenka mažiausio impulso, kad ši baisi emocija, kurios veikiamas protas aptemsta, pabustų.

Kraštutinio laipsnio neapykanta būna panaši į besiveržiančią ugnikalnio lavą. Jei kunkuliuojantis negatyvumas vis dėlto išeina lauk, tai įvyksta tikra socialinė katastrofa, kuri padaro nepataisomą žalą bet kokiems santykiams, o kartais tampa ir nusikaltimų priežastimi.

Žlugdantis poveikis sveikatai

Neapykanta kenkia įvairiems žmogaus kūno organams ir gali sukelti įvairiausias ligas, taip pat ir fatališkas.

Neapykantos emocija pirmiausia aktyviai silpnina imunitetą. Virusinės infekcijos greičiau pažeidžia organizmą.

Neapykanta provokuoja nervų ir širdies bei kraujagyslių sistemų susirgimus. Tai jau seniai savo tyrimais įrodė įvairių šalių mokslininkai. Ji suaktyvina streso hormonų gamybą, didina kraujo spaudimą, sukelia skausmus krūtinės srityje, pažeidžia širdies vožtuvus ir raumenį, sukelia hipertoniją, spartina ląstelių senėjimo procesus, kenkia kepenims, šlapimo pūslei ir žarnynui.

Be to, neapykanta smarkiai „trenkia“ per galvą ir akis. Epilepsija, paralyžius, galvos traumos ir traumos apskritai, migrena, akių ligos, augliai, tinimai, sunkios odos ligos gali būti šių emocijų pasekmės.

Ko nors nekęsti apskritai yra per brangiai kainuojantis užsiėmimas visais atžvilgiais. Psichologai aiškina, kad įveikti neapykantą bus lengviau, jeigu aiškiai suprasite, kad šis destruktyvus jausmas pirmiausia kenkia jums, o ne nekenčiamajam.

Idealių žmonių nebūna

Puoselėti neapykantos jokiu būdu negalima. Reikia suimti save į rankas ir pradėti sunkų kelią į išsivadavimą nuo neigiamų emocijų.

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, – atlikus kruopščią savianalizę, suprasti, kur buvo pradinis šio gyvenimą nuodijančio jausmo šaltinis. Pasvarstykite, kodėl neapykanta tapo tokia svarbia jūsų gyvenimo dalimi. Galbūt ji yra asmeninės realizacijos trūkumo, nesugebėjimo priimti sprendimų, atleisti pasekmė.

Objektyviai įvertinkite priežastis, kurios sukėlė jums neapykantą tam žmogui. Pasistenkite apžvelgti visus jo charakterio bruožus, ne tik neigiamus. Pažvelkite į situaciją iš šalies, tarsi kitų akimis. Tai jums padės suprasti jus įžeidusio žmogaus motyvus. Kartais santykiai mums būna mūsų asmeninės elgsenos veidrodinis atspindys.

Įsivaizduokite save to žmogaus, kuriam jaučiate neapykantą, vietoje. Kartais tai padeda suprasti, kad įžeidėjas neturėjo piktų kėslų. Pagaliau juk idealių žmonių nebūna, jūs taip pat nesate tobulas. To nereikėtų pamiršti.

Vidinė harmonija ir dvasinė ramybė

Gyvenimas yra toks dalykas, kad stimulų, priežasčių ir situacijų, galinčių sukelti neigiamas emocijas, visada būna pakankamai. Kad netaptumėte šių destruktyvių emocijų auka, reikia pakeisti požiūrį į gyvenimą ir savo elgseną.

Iš tikrųjų viskas priklauso nuo mūsų, nuo mūsų reakcijos į įvykius. Mokykitės atsiriboti nuo to, kas vyksta, ypač kai tai jums nepatinka ir negalite nieko pakeisti. Neleiskite aplinkiniams trikdyti jūsų vidinės harmonijos ir sielos ramybės. Jeigu pasiduosite kitų žmonių manipuliacijoms, vadinasi, pripažinsite, kad jie yra stipresni už jus, ir atsiduosite jų valdžiai.

Niekas, išskyrus jus, neturi valdyti jūsų poelgių, emocijų, minčių ir žodžių.

Kaip susidoroti su neapykanta

Visai nereikia leistis į psichoanalizės gelmes, kad įveiktumėte neapykantą, įsitaisiusią jūsų širdyje. Vienas efektyviausių, laiko patikrintų ir viso pasaulio išminčių pripažintų būdų yra atleidimas.

Nenorėdami atleisti kitam, pirmiausia pakenkiate sau. Įžeidėjui juk visai nesvarbu, ką jūs jaučiate jam, o kunkuliuojanti neapykanta atima jūsų jėgas, laiką ir sveikatą.

Todėl mokytis atleisti savo priešams būtina kiekvienam, kuris nenori visą gyvenimą būti nelaimingas ir nesveikas.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *