Nekalbadieniai – žiauri psichologinio smurto priemonė

Originalas

Nekalbadieniai, tai yra, bet kokio bendravimo nutraukimas – labai populiari porų per konfliktus pasitelkiama priemonė. Ekspertai tvirtina, kad toks elgesys nesuderinamas su sveikais santykiais. Kaip elgtis, jeigu partneris po ginčo su jumis nesikalba? Štai keletas patarimų.

Ištverti nekalbadienius sunku, tačiau šį laikotarpį galima padaryti kur kas mažiau skausmingą. Tereikia teisingai reaguoti į tokį partnerio elgesį ir žinoti, kaip susitarti su juo, kad daugiau tokie „boikotai“ nepasikartotų.

1. Neleiskite, kad tylėjimas darytų jums įtaką

Priežastys, dėl kurių jūsų partneris atsisako su jumis kalbėtis, gali būti pačios įvairiausios. Kartais taip elgiamasi, siekiant sulaikyti pyktį ir užkirsti kelią dar didesniam ginčui, o kartais tylėjimas naudojamas kaip bausmė – beje, gana skausminga. Nesvarbu, kokia būtų priežastis, jūs negalite kontroliuoti kito žmogaus elgesio, todėl tiesiog išlaikykite teigiamą nusiteikimą ir neleiskite, kad tylėjimas sugadintų jums nuotaiką. Pasiklausykite mėgstamos muzikos ar užsiimkite fiziniais pratimais, kad perjungtumėte mintis į ką nors kita.

2. Neatsilyginkite tuo pačiu

Kad ir kaip jūs reaguotumėte į partnerio tylėjimą, labai svarbu padaryti viską, ką įmanoma, kad jis visiems laikams dingtų iš jūsų santykių. Todėl pati stenkitės nesiimti šios priemonės. Jeigu jums reikia laiko nusiraminti, ramiu balsu pasakykite partneriui, kad jums reikia šiek tiek pabūti vienai. Jeigu keršysite partneriui jo paties ginklu, galiausiai pralaimės tiktai jūsų santykiai.

3. Pakilkite aukščiau situacijos

Toks elgesys dažniausiai būna egoistiškas ir liudija apie žmogaus nebrandumą – tai suvokus, jums bus lengviau su tuo susidoroti. Tiesiog leiskite partneriui, lyg kvailam vaikui, pūstis į valias, o pati išlikite suaugusio žmogaus pozicijoje. Jeigu nusileisite iki jo lygio – tiesiog jis gaus viską, ko nori.

4. Nebandykite prakalbinti partnerio

Blogiausias dalykas, kurį galite padaryti – tai bandyti nutraukti tylėjimą ir leisti jus užvaldyti susierzinimui. Nebandykite prakalbinti partnerio. Jeigu jums reikalingas atsakymas į svarbų klausimą, tiesiog suformuluokite jį kaip teiginį. Jeigu jis su tuo nesutiks – arba ką nors pasakys, arba susitaikys su jūsų sprendimu.

5. Kai bendravimas atsinaujins, elkitės pozityviai

Kol jūsų partneris tyli, svarbu išlaikyti teigiamą nusiteikimą, nes tai padės lengviau atnaujinti bendravimą. Kai jis nuspręs kalbėtis su jumis, nereikėtų būti sarkastiškai ar kalbėti globėjišku tonu. Tai tik išprovokuotų dar vieną ginčą.

6. Aptarkite problemą, teisingai pasirinkę laiką

Geriausia pakalbėti apie šią problemą praėjus keletui dienų po incidento. Kai problema išspręsta ir konfliktas užgesęs, o jūs abu atsipalaidavę, paaiškinkite partneriui, kaip sunku ir skausminga ištverti jo tylėjimą. Jeigu jis gailėsis dėl savo elgesio, aptarkite kitus būdus reaguoti į ginčą – tokius, kurie neprimena psichologinės prievartos.

7. Išsiaiškinkite, kodėl tai vyksta

Dažniausiai pasitaikanti tylėjimo priežastis – noras jus nubausti, bet gali būti ir kitų paaiškinimų. Ramiai išklauskite partnerio, kas verčia jį žengti tokį žingsnį. Jeigu jis tiesiog bando nusiraminti, kai yra rimtai įpykęs, pasistenkite surasti alternatyvių būdų.

8. Atvirai kalbėkite apie savo jausmus

Jūs neturite suskysti, reikia išlaikyti gerą nuotaiką, tačiau visgi verta partneriui sąžiningai prisipažinti apie savo jausmus. Tai daryti reikia ramiai kalbantis. Kai jūsų partneris supras, kad tokiu elgesiu tiesiog jus atstumia, jis gali pabandyti pasikeisti.

9. Neleiskite, kad tylėjimas taptų manipuliacijos priemone

Jeigu jūsų partneris, nepaisant savo pasižadėjimų, vėl ir vėl grįžta prie tokio elgesio, tai greičiausiai jis stengiasi jumis manipuliuoti. Nereikėtų to leisti.

Jeigu tai tęsiasi, pripažinkite, kad jūs susidūrėte su psichologine prievarta. Jeigu jūsų partneris tylėjimą naudoja kaip priemonę jus nubausti – teks pripažinti faktą, kad jis yra linkęs į psichologinį smurtą. Tokiu atveju patartina santykius kuo greičiau nutraukti.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *