Kai norite užkąsti ko nors gaivaus, niekas neprilygsta apelsino ar rūgštaus greipfruto skoniui.
Citrusinių populiarumas paprastai pasiekia savo apogėjų žiemą, tačiau jais galima užkandžiauti ištisus metus.
Citrusiniai vaisiai yra universalūs ir skanūs. Namų kulinarai turėtų stengtis citrusinius vaisius panaudoti visus, o ne valgyti tik tai, kas yra viduje.
Lengvai išvengsite maisto atliekų, žievelę naudodami viskam, pradedant vasaros kokteiliais ir baigiant garnyru (pvz., laimo pyragui). Jas galima naudoti žalias, virtas arba, populiariausia, kaip garnyrą.
Toliau pateikiami trys svarbiausi patarimai, kaip laikyti, pirkti ir naudoti citrusinius vaisius.
Prinokusių citrusinių vaisių pasirinkimas
Pirkdami citrusus, venkite vaisių su rudomis dėmėmis išorėje. Tai aiškus ženklas, kad jie gali būti ne pačios geriausios būklės. Ieškokite vaisių, kurie yra vienodai tvirti, o spaudžiant jaučiamas tam tikras pasipriešinimas. Pavyzdžiui, pernelyg kieta citrina neišleis tiek sulčių, kiek minkštesnė citrina.
Dauguma maisto prekių parduotuvėse parduodamų citrusinių vaisių yra jau prinokę. Jie iš tikrųjų prinoksta dar ant medžio. Yra daugybė skirtingų veislių, kurios buvo išvestos tam, kad jūsų virtuvėje ištisus metus būtų šviežių vaisių.
Kaip laikyti citrusinius vaisius
Citrusus kambario temperatūroje saugu laikyti tris-keturias dienas. Geriausias šio metodo privalumas yra tai, kad citrusiniai vaisiai veikia kaip natūralus oro gaiviklis, kadangi žievelėje esama ryškių, kvapnių eterinių aliejų.
Jei norite pailginti citrusinių vaisių galiojimo laiką namuose, laikykite juos šaldytuve nuo dviejų iki keturių savaičių.
Kaip išsispausti citrusinių vaisių sultis
Kaip geriausiai išsispausti citrinos ar laimo sultis, kad neliktų sėklų ir minkštimo?
Naudokite citrusinių vaisių presą. Jis išspaus sultis iki paskutinio lašo, o nepageidaujamus gabalėlius paliks. Kiekvienai citrusinių vaisių rūšiai – nuo citrinų iki apelsinų – yra skirtingi presai, todėl, priklausomai nuo jūsų sulčių spaudimo įpročių, įsigykite vieną arba visus. Tokio tipo presus geriausia naudoti, kai receptui reikia tik poros šaukštų sulčių, o ne tiems atvejams, jei gaminatės ištisą stiklinę šviežių sulčių.