Pasirodo, meilė gali trukti amžinai

Ar egzistuoja amžina meilė? Ieškodami atsakymo, JAV psichologai stebėjo neseniai įsimylėjusių ir ilgą laiką kartu gyvenusių partnerių smegenų veiklą. Sprendžiant iš to, kad visą gyvenimą kartu gyvenusių sutuoktinių smegenų veikla labai panaši, meilė nemiršta.

Stony Brook universiteto (JAV) mokslininkai palygino neseniai romantiškus santykius užmezgusių žmonių ir ilgą laiką vienas su kitu gyvenusių partnerių smegenų neuronų aktyvumą ir padarė išvadą, kad meilės galia metams bėgant neblėsta. Tarp viso kito, šios poros demonstravo vienodą aktyvumą smegenų regionuose, atsakinguose už atlygį, motyvaciją ir troškimus.

„Atradome daug panašumų tarp ką tik įsimylėjusių ir jau seniai mylinčių. Aktyviausios smegenų sritys, susijusios su santykiais, buvo žmonių, kurie surinko daugiausiai balų anketoje su klausimais apie romantišką meilę ir intymumą“, – teigia mokslininkai. Jie taip pat išsiaiškino, kad kuo ilgiau žmonės gyveno vienas su kitu, tuo didesnis aktyvumas smegenų srityse, susijusiose malonumo jautimu. Paaiškėjo, kad seksualinė veikla siejama su smegenų dalimi, atsakinga už alkį ir troškimus.

Apskritai, pasak mokslininkų, malonumą, kurį žmonės patiria bendraudamas su savo partneriais, galima išsaugoti labai ilgą laiką. Be to, tyrimo rezultatai patvirtino teoriją, kad smegenyse veikia tam tikri mechanizmai, palaikantys meilę ilgalaikiuose santykiuose.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *