Pasisekė tau su vyru

Praktiškai kiekviena iš mūsų ištaria šią frazę bent kartą gyvenime. „Pasisekė tau su vyru”. – kai matėme vertus savo pažįstamų ar draugių vyrų poelgius. Daug kas girdėjo šiuos žodžius ir savo adresu.

O aš susimąsčiau: kur slypi šių žodžių negatyvi prasmė. Ėmiau samprotauti apie tai, kad tai dar viena frazė apie asmeninės atsakomybės trūkumą ar apskritai nebuvimą. Atsakomybės už meilės ir santykių sferą, už nuosavą gyvenimą.

Pagalvokite ir jūs. Ar tikrai pasisekė? Galbūt tas žmogus ne vieną kartą lankė saviugdos kursus, studijavo santykių kūrimo subtilybes? Atliko asmeninę terapiją? Ar tiesiog prisiėmė, pagaliau, sau atsakomybę už tai, kas vyksta jo gyvenime? Kažkodėl labai dažnai būtent šį faktorių ignoruojame. Nepaisome ar sumenkiname asmeninę žmogaus patirtį, kuri ir atvedė jį ten, kur jis dabar yra. Juk kiekvienas sprendimas, sąmoningas ar nesąmoningas – tai konkretaus žmogaus sprendimas ir grynai jo paties atsakomybė. O pasirinkti tinkamą partnerį, su kuriuo „sekasi” – argi tai ne apie atsakomybę kalba?

Mes žinome, kad materialinis saugumas – tai mūsų atsakomybė, mūsų asmeninis sprendimas – kur eiti dirbti ir kuo, pasilikti ar nepasilikti neapkenčiamame kolektyve ir jei pasilikti – kodėl mums to reikia? Rezultatu taps ne tik išklibinti nervai, bet ir nauda piniginiu ekvivalentu arba kokios nors patirties, įgytų įgūdžių forma. O pradėdami vienokius ar kitokius santykius, mes juk irgi galime numatyti šios būsimos sąveikos rezultatus. Tai ne mažiau svarbi patirtis, ne mažiau svarbi treniruotė ir, ką jau čia slėpti, dar ir materialinio saugumo klausimas.

Pasirinkdamos akivaizdžiai šaltus ar paslaptingus vyrus, vedusius ar linkusius į alkoholį bei šiaip šiek tiek asocialius, jūs pasirenkate gyvenimą-tragediją. O paskui dar pavadinate jį meile. Tačiau tai ne meilė, tai jūsų neišgyventa, neapdorota, vaikystėje ar ankstesniuose santykiuose įgyta negatyvi patirtis. Ir susiradusios nevertą vyriškį, jūs nesąmoningai pradedate ilgalaikę psichoterapiją su visiškai neprognozuojamu rezultatu. Vyras, beje, užsiima tuo pačiu.

Ilgalaikė nemokama psichoterapija – štai kas yra jūsų tragiškas gyvenimas. Nors žinau situacijų, kai šis gydymas nebuvo nemokamas tiek vyrams, tiek moterims. Tarkime, paėmė kreditą jai (jam), paskui išsilakstė kas sau, o padengti jį tenka tam, kuris paėmė.

Kaip manote – ar esama jūsų atsakomybės tame, koks partneris greta jūsų?

Ir dar. Šiuo straipsniu norėčiau atkreipti dėmesį į asmeninės atsakomybės meilės ir santykių sferoje temą. Ir neturiu jokių kėslų ką nors įžeidinėti, griauti nusistovėjusią jūsų pasaulėžiūrą, įprastas vertybes ir įsišaknijusius įsitikinimus.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *