Penkiolika žingsnių į psichologinį stabilumą

Kodėl vienus žmones sunkumai užgrūdina, o kitus palaužia taip, kad net po kurio laiko jie nesugeba visiškai atsigauti? Kaip sustiprinti savo vidinę šerdį ir tapti nepažeidžiamam bei atspariam prieš visokius nemalonumus ir sukrėtimus?

Psichologai pataria išbandyti 15 jų praktikoje patikrintų žingsnių, turinčių padėti įgauti ir sustiprinti vidinį stabilumą.

Atsikratykite visko, kas jus silpnina

Žalingi įpročiai nepadeda spręsti problemų. Jie tik užmaskuoja jas, pagilina ir pritraukia naujų. Kovai su jomis jums neužteks jėgų.

Nepasuokite prieš sunkumus

Priimkite tai, kad vyksta. Pamažu ir nuosekliai kasdien darykite tai, kad yra jūsų jėgoms, kad sugriautumėte barjerus. Neabejokite, kad jums pavyks susidoroti.

Tikėkite savo pergale

Ne viską mes galime kontroliuoti. Bet kontroliuoti savo emocijas esme pajėgūs. Nešykštėkite sau pagyrimų už žingsnius ieškant išeities iš nepaprastų situacijų.

Siekite savo tikslų

Nepasinerkite visa galva į problemas, neleiskite joms jūsų užvaldyti ir sustabdyti. Sudarykite smulkmenišką savo veiksmų planą, kaip ketinate išspręsti keblią situaciją.

Būkite ryžtingi

Atsikratykite neryžtingumo ir abejonių. Nežiūrėkite į save kaip į auką. Tapkite kovotoju. Įgyvendinkite sudarytą planą palaipsniui. Taip jis neatodys neįgyvendinamas, o trokštamas tikslas – nepasiekiamas.

Rinkitės teisingą bendravimą

Nesvarbu, ką pasirinksite į pašnekovus. Svarbu, kad jus suprastų ir palaikytų. Kai žinome, kad galime kažkuo pasikliauti, atsiranda saugumo jausmas ir psichologinio stabilumo lygis pasidaro aukštesnis.

Galvokite apie pasekmes

Žengę pirmąjį žingsnį permainų link, drąsiai judėkite pirmyn. Negalvokite apie grįžimą atgal. Prisiminkite, kad judėjimas – tai gyvenimas. Galbūt tokiose aplinkybėse gausite pamoką, kuri iš esmės pakeis jus ir jūsų sąmonę.

Būkite optimistai

Optimistinė nuostata ir realistinis požiūris padės atsikratyti sutirštėjusių tamsių gyvenimo spalvų. Net niūriausias scenarijus perspektyvoje atrodys palankus. Optimistas tiki savo sėkme.

Būkite nuolat užsiėmę

Nuolatinis užimtumas atitraukia nuo niūrių minčių. Pasitaikius progai, galite pasidalyti savo patirtimi su tais, kurie atsidurs tokioje pat situacijoje.

Priimkite situaciją

Ne visada tai, apie ką svajojote, išsipildo. Priimti ir susitaikyti su tuo būna sudėtinga. Bet ir graužtis bei nervintis dėl to neverta. Geriau peržiūrėti savo troškimus ir lūkesčius. Tai padės padaryti gyvenimą spalvingesnį ir turtingesnį.

Ne visada švies saulė

Niekas mums nesakė, kai atėjome į šį pasaulį, kad gyvenimas bus lengvas ir paprastas. Žmogus turi išgyventi visą emocijų spektrą. Taip jis išmoksta adaptuotis prie gyvenimo realijų.

Tikėkite savimi

Tie, kuriems būdingas didelis psichologinis stabilumas, neabejoja savo darbų ir rūpesčių svarbumu ir pasirengę atsakyti už viską. Tie, kurie mato savo nesėkmių priežastį išorinėse aplinkybėse, greitai nusivilia gyvenimu. Laikas patikėti savo galimybėmis.

Pažvelkite į kiekvieną situaciją iš įvairių pusių

Šiandien smulki problema atrodo neišsprendžiama, bet ar taip yra iš tiesų? Pažvelkite į tai iš kito kampo. Ar ji bus tokia svarbi po trejų metų? Nereikalingos neigiamos emocijos gali jus padaryti jus silpnu ir nesugebančiu surasti teisingų sprendimų.

Skirkite sau dėmesio

Nesinervinkite dėl visko, kas vyksta. Pasirūpinkite savo visaverčiu miegu, sveika mityba. Lengvai išgyventi sunkų periodą padės sportas, bendravimas su draugais, mylimas augintinis ar mėgstamas hobis.

Atstatykite pusiausvyrą

Prašyti pagalbos sunkią minutę nėra gėdinga. Tačiau visiškai pasikliauti draugais ir tapti nuo jų priklausomam neverta. Taip prarasite galimybę mokytis patiems susidoroti su kebliomis problemomis.

Sėkmė neateina savaime. Kad taptumėte psichologiškai stabilia asmenybe, reikia be perstojo dirbti su savimi.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *